Kôš

Info k hre

Kôš (Košická šifrovačka) je lineárna šifrovacia hra, ktorá bude tento rok v Košiciach a aj online. Uskutoční sa 10. septembra 2022 od 9:00 do 20:00. Hra je určená pre najviac päťčlenné tímy a, keďže vás nechceme hádzať do jedného koša, obidve verzie sú rozdelené na dve kategórie – pre začiatočníkov a pre pokročilých, ktoré sa budú líšiť iba náročnosťou šifier a nápovedami.

Registrácia

Registračný formulár nájdete TU, čas na registráciu je do 7. septembra, ak sa registrujete neskôr, dajte nám vedieť. Poplatok za terénnu verziu je 12 eur, online verzia je za ľubovoľný príspevok a poslať ho môžete na účet SK5909000000000442626916 s poznámkou šifrovačka - názov tímu. Ak chcete platiť v Českých korunách, môžete na (súkromný) účet 2113617700/2700, z ktorého peniaze prepošleme na účet združenia, poplatok za terénnu verziu je 300 Kč.

Upresňujúce info vám príde na mail pred začiatkom hry. Zoznam registrovaných tímov nájdete TU.

Pravidlá

Hra bude pozostávať z 10 šifier. Polohu nasledujúcej šifry, prípadne priamo šifru, získate po vyriešení predchádzajúcej a zadaní kódu. Hodnotí sa čas v cieli, prípadne na poslednej vyriešenej šifre. Ak si so šifrou nebudete vedieť poradiť, môžete si po určenom čase zobrať nápovedu. Aby ste mali čo najlepší zážitok z hry, je vo vašom záujme, aby ste sa prihlásili do kategórie, na akú sa naozaj cítite.

Nápovedný systém a iné užitočné informácie

Za hinty nestrácate žiadne body, ale získate ich až po určitom čase od príchodu na stanovisko. Pre začiatočníkov je to 30 a 45 minút, celý postup riešenia šifry dostanete po 75 minútach, v prípade náročnejších šifier budú tieto časy posunuté.

Pre pokročilých je hint len jeden a môžete si ho vziať po čase 45+15k minút, kde k označuje počet hintov, ktoré ste si už zobrali na predchádzajúcich šifrách. Postup dostanete o 40 minút neskôr, ale len ak ste si zobrali hint, a nezarátava sa vám do zobratých hintov. Ak si zoberiete hint neskôr ako po minimálnom čase, nemusíte na postup čakať celých 40 minút, ale len do času 85+15k.

Názvy šifier nenesú žiadnu informáciu o riešení a môžete ich pokojne ignorovať.

Čo budete potrebovať

Užitočné budú pero, papier (možno aj štvorčekovaný), zvýrazňovače a farbičky rôznych farieb, nožnice, pravítko, a, ak budete riešiť online, tak aj tlačiareň, ak sa posnažíte, zvládnete to aj s čiernobielou. Ďalej nezabudnite ani na šifrovacie pomôcky (napríklad tieto) a mapy, odporúčame aplikáciu mapy.cz. Na použitie websystému budete potrebovať počítač (alebo mobil) s pripojením na internet, ktorý sa vám môže hodiť aj pri riešení na hľadanie informácií. Pre vaše pohodlie by ste si určite mali zobrať dostatok teplého oblečenia, jedlo a pitie a napríklad karimatku alebo rozkladaciu stoličku (prípadne gauč).

Opatrenia kvôli korone

Zatiaľ nevieme o žiadnych opatreniach.

Nejaké otázky?

Informácie ešte upresníme pred začiatkom hry, ak by vám však niečo nebolo jasné, neváhajte nás kontaktovat cez Facebook alebo na kos@strom.sk, radi vám odpovieme.

Archív

2021 - Výsledky, Šifry a riešenia

2020 - Šifry, riešenia a výsledky

2019 - Šifry, riešenia, výsledky, štatistiky

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!