Výlet 8.6.2024

Ahojte, 

prinášame sľúbené informácie o výlete, ktorý sa bude konať 8.6.

Ak chcete ísť na výlet, tu už je finálny formulár, ktorý vás poprosíme vyplniť: https://forms.gle/tzc3AwnSnC1KbKYa6

Stretávka bude v Liptovskom Mikuláši, odkiaľ nám o 9:30 pôjde autobus 508404 204 na zastávku Bobrovník,, rázc. Úhrada autobusu je na vlastnú zodpovednosť. Na stretávku ide z Košíc Ex Tatran 602 o 7:07. 

O 15:11 sa už bude pomaly končiť program a nasadneme na Os 3421 v Liptovských Vlachoch. Vystúpime v Liptovskom Mikuláši, kde sa už všetci môžu vydať na cestu domov a to pre Košičanov odporúčame vlakom Ex 609 Tatran o 16:47.

Nezabudnite si vhodnú obuv, dosť jedla a pitia na celý deň a dobrú náladu : ) 

Tešíme sa na vás.

 

Za vedúcich výletu.

 

Zobraziť celý príspevok

Druhá séria uzavretá!

Je za nami už aj druhá séria letného semestra. Vzorové riešenia, komentáre a finálne poradie si môžete pozrieť v časopise. S najúspešnejšími z Vás sa tešíme na sústredenie a so všetkými, ktorí ešte nebudú maturovať, aj na ďalší ročník.

Vaši vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2024

Ahojte, drahí matematici a matematičky.

Každoročne dokazujeme, že sme fit nielen mentálne, ale aj fyzicky, a to chodením na Stromácke výlety plné hier a krásnej prírody. Prvý výlet tohto roku, a to presne v jeho polke, máme naplánovaný na 8.6.

S oznámením dátumu ide ruka v ruke i otázka, či by ste chceli na takýto výlet prísť. Odpovedať môžete cez tento dotazník.

Tento dotazník je iba predbežný a viac informácií sa dostatočne skoro objaví na stranke, nebojte sa.

Už sa na vás tešíme!

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria letného semestra je za nami!

Časopis so vzorovými riešeniami a komentármi nájdete tu a svoje opravené riešenia nájdete v sekcii úlohy. Termín finálnej série tohoto ročníka sa už neodvratne blíži, takže je najvyšší čas riešiť, ak ste ešte nezačali.

Veľa šťastia!

Zobraziť celý príspevok

Matematický náboj 2024

Čaká na vás viac ako 50 zaujímavých úloh zo všemožných matematických disciplín. Svoje vedomosti si môžete porovnať nielen s rovesníkmi z celého Slovenska, ale aj z 11 ďalších krajín z celej Európy.

Túto jedinečnú príležitosť budete mať 19. apríla 2024. Súťažiť sa bude aj v Košiciach, konkrétne na Gymnáziu, Alejová 1.
Registrácia prebieha od 18. marca 2024, no počet tímov je obmedzený, preto sa nezabudnite zaregistrovať čo najskôr.

Viac informácií nájdete na https://math.naboj.org/

Zobraziť celý príspevok

2% združeniu STROM

Venujte 2% z dane Združeniu STROM a pomôžete nám aj v následujucom roku pomáhať žiakom základných a stredných škôl rozvíjať svoje znalosti matematiky a logické myslenie.

Aj vaše 2% nám pomôžu organizovať ďalšie série korespondentnych seminárov, jednodňových súťaží družstiev alebo pobytových sústredení a táborov.

Predvyplnený formulár nájdete na tejto stránke.
Za Váš príspevok Vám ďakujeme.

Zobraziť celý príspevok

Súťaž PALMA

Ústav informatiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach organizuje tento rok už 22. sezónu súťaže PALMA (Programovanie, ALgortimy a MAtematika).

Táto súťaž je určená 1-2 člennému tímu stredoškolákov (príp. mladším). Jej cieľom je dať príležitosť všetkým, ktorí si chcú zasúťažiť, otestovať svoje schopnosti analyzovať problémy, hľadať algoritmy na ich riešenie a v neposlednom rade ich vedieť i rýchlo, efektívne a korektne naprogramovať. Súťaží sa v niektorom z dostupných  programovacích jazykoch Python, Java, C++, C aj Pascal. PALMA má dve domáce kolá, ktoré budú tento rok 14.3.2024 a 16.4.2024. Najlepšie tímy z týchto online kôl postúpia na prezenčné finále, ktoré sa uskutoční v júni na pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach.

Registráciu a ďalšie podrobnosti nájdete na stránke súťaže palma.strom.sk. V prípade akýchkoľvek otázok pošlite email na palma@palma.strom.sk, prípadne rastislav.krivos-bellus@upjs.sk.

Zobraziť celý príspevok

Prask!

Ahojte,

ak vás okrem matematiky zaujíma aj informatika, chceli by sme vám predstaviť seminár Prask. Ide o informatický seminár určený pre riešiteľov 7. roč. ZŠ až 1. roč. SŠ. Momentálne ešte stále beží prvé kolo, no pozor, termín na riešenie je už 4.3.! 

Prvá úloha je interaktívna, môžete ju nájsť na adrese https://vlacik.ksp.sk/. Ďalšie dve sú jednoduché programátorské, kde sa odovzdáva kód na automatický testovač a posledné dve sú teoretické (klasicky sa odovzdáva aj nejaký popis riešenia).
Jarné sústredenie sa bude konať 5. - 12.5. v Bardejove.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Slnko vychádza o niečo skôr a s ním i letný semester STROMu!

Je to tak! Po návrate zo sústrediek na stránku pribúda časopis aj s čerstvo napečenými úlohami letného semestra. Tak neváhajte a pustite sa do nich!

Zobraziť celý príspevok

Koniec zimného semestra 48. ročníka

Tam kde niečo končí, niečo iné začína! A tam, kde končí zimný semester Stromu, začína pomaly vianočné obdobie a s ním prichádzajú časopisy a pozvánky pre najlepších riešiteľov!

Do svojich mailových schránok a na školu obdržia víťazi Matboja a 33 najlepší z poradia pozvánku na sústredenie, ktoré sa uskutoční 4. až 9. februára 2024 v GMC Bárka v Juskovej Voli. Ďalší v poradí Matboja a tí, ktorí mali v semestri aspoň 30 bodov, od nás dostávajú náhradnícku pozvánku. Vyplňte nám preto čo najskôr prihlasovací formulár (a to aj vtedy, keď o sústredenie záujem nemáte).

Upozorňujeme, že vo vytlačených pozvánkach úradoval tlačiarenský škriatok, a v dôsledku toho je na nich uvedený nesprávny údaj o účastníckom poplatku, v emailových schránkach a na stránke je údaj správny - 110€.

Sme veľmi vďační Nadácii ESET, ktorá opäť podporuje naše sústredenie, vďaka čomu môže byť účastnícky poplatok o nemalú sumu nižší. Ďakujeme!

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria zimného semestra 48. ročníka je opravená

Hoci nevonia ako čerstvo vytlačený, prečítajte si vzorové riešenia a komentáre v tohtoročnom druhom čísle časopisu! Opravené riešenia nájdete medzi úlohami prvej série, poradie okrem časopisu aj medzi výsledkami.

Zobraziť celý príspevok

Uskutočnil sa 22. ročník Košického Matboja

27.10.2023 sa konal už 22. ročník Košického Matboja.

Tejto tradičnej tímovej matematickej súťaže, organizovanej združením STROM a Prírodovedeckou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, sa tentokrát zúčastnilo 48 tímov z celého Slovenska. 

Výsledky súťaže, príklady aj s riešeniami a tak isto fotogalériu nájdete na priložených odkazoch.

Všetkým zúčastneným ďakujeme, víťazom blahoželáme a dúfame, že sa im tohtoročný Matboj páčil. Už teraz sa tešíme na ďalší rok.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2023

Ahojte!

Slnečné leto nám pomaly, ale isto strieda pochmúrna jeseň. Listy zožltli a na stromoch ich ostalo len zopár. Popadali gaštany, ktorých hľadanie zabáva malé deti. Náš STROM gaštany nemá, ale má pre vás pripravený výlet, ktorý zabaví zasa vás. Stretneme sa v nedeľu 29. októbra o 9,10 na železničnej stanici v Košiciach. Odtiaľ pôjdeme vlakom o 9,27 do Veľkej Lodiny. Z Veľkej Lodiny vyjdeme na Jánošíkovu baštu a z nej zídeme dolu do Kysaku. Z Kysaku sa do Košíc vrátime vlakom o 17,16. Lístky na vlak si prosím zožeňte na vlastnú päsť.

Nezabudnite si zobrať teplé oblečenie, pevnú a nepremokavú obuv, dostatok jedla a pitia a preukaz na bezplatnú vlakovú prepravu alebo ISIC (ak máte).

Ak sa chcete výletu zúčastniť, vyplňte nám, prosím, tento formulár, aby sme vedeli, koľko vás príde.

Tešíme sa na vás. :)

Vaši vedúci výletu

Zobraziť celý príspevok

Košický Matboj 2023

Košický Matboj sa v tomto školskom roku uskutoční 27.10.2023 v priestoroch Gymnázia na Alejovej 1 v Košiciach. Matboj je matematická súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov stredných škôl a gymnázií. Všetky podrobnosti ohľadom súťaže nájdete v pozvánke

Registrovať sa môžete cez formulár do 13.10.2023. Pozor, počet družstiev je obmedzený, preto s registráciou príliš dlho neváhajte.

Už teraz sa na vás všetkých tešíme!

Zobraziť celý príspevok

ZImný semester STROMu je tu!

Školy otvárajú svoje brány a vám už nič nebráni rátať svoj obľúbený seminár STROM! Tu máte s úlohami čerstvými časopis, pripravte si pero na odovzdanie včas opis vašich riešení a čas do sústredka zbehne rýchlo ako hrom!

Zobraziť celý príspevok

Už je to oficiálne!

Na známosť sa všetkým dáva, 

že bol oficiálne zvolený termín výletu, a to konrétne 2.8. Stretneme sa na vlakovej stanici v Košiciach o 8:20, odkiaľ sa spoločne vyberieme vlakom o 8:43 do Kysaku. Po ceste navštívime i magický Obišovký hrad a cestu zakončíme v Ličartovciach, odkiaľ sa spoločne poberieme vlakom o 16:35 späť do Košíc. Lístky na vlak si prosím zožeňte na vlastnú päsť.

Nezabudnite si ich zobrať so sebou rovnako ako aj preukaz na bezplatnú prepravu vlakom/isic (v prípade, že nimi disponujete), dostatok vody a papania, opaľovací krém (alebo sa aspoň natrite ráno), repelent, pokrývku hlavy, pevnú obuv a hlavne dobrú náladu a úsmev na perách. 

Taktiež by sme boli radi, ak by ste nám vedeli vyplniť tento formulár, aby sme čo najlepšie vedeli, koľko vás príde. 

Veľmi sa na vás tešíme! <3 

Vaši vedúci výletu :). 

 

Zobraziť celý príspevok

Výletík

Čauko,

prázdniny sa už vo veľkom začali, tak prečo si ich ešte viac nespríjemniť a nespraviť si výlet? Preto by sme sa radi dozvedeli, kedy máte čas. Tak, ak by ste mali minútku a záujem sa zúčastniť, vyplňte tento dotazníček: https://doodle.com/meeting/participate/id/dPQ5n6Ae

Tešíme sa na vás na výlete :).

Vaši výlet vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Ukončenie druhej série

Čauko,

druhá séria je za nami a my vám ako vždy prinášame nový časopis so vzorovými riešeniami a novú výsledkovku. Svoje opravené riešenia môžete po prihlásení nájsť v sekcii úlohy

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

PF UPJŠ udelila STROMu bronzovú medailu

Pri príležitosti 60. výročia založenia Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika bola dňa 10.5. udelená nášmu združeniu bronzová medaila za dlhoročné aktivity pri práci s talentovanou mládežou. Ďakujeme PF UPJŠ za ocenenie našej práce a dlhoročnú spoluprácu, ktorá veríme, že bude pokračovať aj v budúcnosti. Blahoželáme fakulte k okrúhlemu výročiu.

Zobraziť celý príspevok

1. letná séria uzavretá

1. séria je za nami a my vám opäť prinášame nové číslo časopisu, v ktorom môžete nájsť vzorové riešenia i priebežné poradie. Opravené úlohy môžete nájsť na našej stránke v sekcii Úlohy. Prajeme veľa šťastia pri riešení druhej série, ktorej termín sa neodvratne blíži. 

Zobraziť celý príspevok

TMM 2023

Už tradične aj toto leto budeme organizovať Tábor mladých matematikov, ktorý sa uskutoční na Chate Slaná Voda v termíne 8.15. augusta 2023.

Nevieš, čo je to Tábor mladých matematikov, skrátene TMM? Je to tábor, ktorý je určený pre súčasných šiestakov základných škôlprvákov stredných škôl (a samozrejme tomu ekvivalentné ročníky viacročných gymnázií). Programom sa veľmi podobá na naše sústredenia, ktoré máte všetci tak radi, ale TMM je o 2 dni dlhšie, takže aj o 2 dni lepšie!

Tu nájdeš pozvánku s podrobnými informáciami a prihlasovací formulár. S prihlasovaním však dlho neotáľaj, kapacita tábora je obmedzená. Tešíme sa na Tvoju účasť!

Zobraziť celý príspevok

Zažili smE SET sústredení!

V období 22.1. až 10.2. sme zaradom zorganizovali sústredenia Matika, STROMu a Malynára. Ďakujeme vám, drahí účastníci, že ste si ich s nami užili a hlavne ďakujeme Nadácii ESET, ktorá každé z nich podporila nie len finančnou čiastkou, ale aj zaujímavými prednáškami z oblasti kyberbezpečnosti!

Zobraziť celý príspevok

2% z dane

Aj tento rok je možné venovať 2% (v niektorých prípadoch dokonca až 3%) daní verejnoprospešným organizáciám, ako sme
my.

Peniaze získané z 2% vStrome využívame na pokrytie časti nákladov spojených s aktivitami pre vás (kopírovanie časopisov,
poštovné, ceny na súťažiach, aktivity na sústredeniach,. . . ).

Chceme vás preto poprosiť, aby ste rodičom, členom svojej blízkej aj vzdialenej rodiny, susedom a kľudne aj cudzím
ľuďom na ulici porozprávali o našich aktivitách a poprosili ich, aby svojou troškou podporili našu dobrovoľnícku činnosť
a pomohli tým skupine mladých cieľavedomých ľudí zabezpečujúcich chod týchto úžasných seminárov, ktoré tak zbožňujete.
Porozprávajte im, čo pre vás znamená sústredenie, čo vám dáva riešenie úloh nášho seminára a vysvetlite im, že takto
podporia aj váš rozvoj a prispejú k zmysluplnému tráveniu vášho voľného času.

Potrebné informácie o tom, ako darovať 2%, nájdete na priradenej stránke zdruzenie.strom.sk/sk/zdruzenie/2percenta/. Radi
vám zodpovieme ľubovoľné otázky ohľadom našej ...

Zobraziť celý príspevok

Začína sa letný semester!

Letný semester je tu a s ním tu pre vás máme aj nový časopis. V tom nájdete okrem iného aj dve série príkladov, ktorých termíny sú 20. marca, resp. 17. apríla. Aktuálne pravidlá semináru nájdete tu na stránke. Prajeme vám teda veľa šťastia pri riešení.

Zobraziť celý príspevok

Blíži sa ďalšie sústredko!

Už je to tu zas! Sústredko STROMu sa uskutoční 29.1. - 3.2. 2023 v Juskovej Voli a bude podporené Nadáciou ESET. Utekaj preto k svojej mailovej schránke, kde nájdeš pozvánku a vyplň nám prihlasovací form čo najskôr!

Tešíme sa na teba :)   

Zobraziť celý príspevok

Koniec zimného semestra

Druhá séria je opravená, a tým skončil aj zimný semester tohto ročníka STROMu. Ak sa chcete pozrieť na vzorové riešenia a komentáre, určite neprehliadnite nový časopis. V prípade, že ste nedostali za vaše riešenie 9 bodov, svoje opravené riešenia nájdete v sekcii Úlohy. Na tých najúspešnejších z vás sa tešíme na sústredení a všetkým vám prajeme veselé Vianoce a šťastný nový rok :)

Zobraziť celý príspevok

Mikulášsky výlet 2022

Ahojte!

Zvykom je, že každoročne sa na začiatku decembra organizuje mikulášsky výlet. Inak tomu nebude ani tento rok. Mikulášský výlet sa uskutoční 3. decembra 2022. Stretneme sa o 9,30 na autobusovej zastávke Lingov a cez Zelený dvor prejdeme na sídlisko Ťahanovce. Výlet zakončíme na autobusovej zastávke Belehradská približne o 16,00. Nezabudni si zobrať dostatok jedla a pitia, teplé oblečenie a pevnú, nepremokavú obuv.

Ak chceš prísť na výlet, vyplň, prosím, tento formulár, aby sme vedeli, koľko vás príde. Tešíme sa na vás! :)

Zobraziť celý príspevok

Prvá zimná séria uzavretá

Prvá séria je za nami. Svoje poradie, ako aj vzorové riešenia si viete pozrieť v novom časopise. Opravené úlohy nájdete na stránke v sekcii Úlohy. Teraz už teda hlavne veľa šťastia pri riešení druhej série, ktorá má termín 21.11.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2022

Ahojte!

Leto sa nám už končí a my sme sa ocitli späť pri našich každodenných školských povinnostiach. Preto sme si pre vás pripravili výlet, počas ktorého sa môžete odreagovať, stretnúť sa so super ľuďmi a skvelo stráviť voľný čas. Stretneme sa v sobotu 8.10.2022 o 9:15 na električkovej zastávke Havlíčková, odkiaľ pôjdeme na Horný Bankov. Výlet ukončíme na autobusovej zastávke KVP Kláštor s predpokladaným návratom okolo 16:00. Riešenie našich seminárov vôbec nie je podmienkou účasti na výlete.

Ak vás to zaujalo, vyplňte prosím tento formulár, nech vieme, s koľkými účastníkmi máme rátať. Nezabudnite si zobrať jedlo, pitie a obuv vhodnú do lesa. V prípade otázok kľudne napíšte komentár pod tento príspevok alebo email na adresu oliver.seman@strom.sk

Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Začiatok zimného semestra!

Začína sa nový školský rok a spolu s ním prichádza aj zimný semester STROMu. Nové úlohy si môžete pozrieť v sekcii Úlohy alebo v novom časopise.

Tešíme sa na vaše riešenia a s najlepšími sa radi uvidíme na zimnom sústredení.

Zobraziť celý príspevok

Košický Matboj 2022

Košický Matboj sa v tomto školskom roku uskutoční 27.10.2022 v priestoroch Gymnázia na Alejovej 1 v Košiciach. Matboj je matematická súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov stredných škôl a gymnázií. Všetky podrobnosti ohľadom súťaže nájdete v pozvánke

Registrovať sa môžete cez formulár do 12.10.2022. Pozor, počet družstiev je obmedzený, preto s registráciou príliš dlho neváhajte.

Už teraz sa na vás všetkých tešíme!

Zobraziť celý príspevok

Kôš 2022 už o tri týždne

Šifrovačka Kôš bude aj tento rok, konkrétne sa uskutoční už 10. septembra a prihlasovanie je už spustené. Všetky informácie a prihlasovanie nájdete tu.

Zobraziť celý príspevok

Sústredenie STROM

Ahojte!

Keďže letný semester už máme nejaký čas ukončený, prišiel čas na odmenu vo forme sústredenia. To sa uskutoční v termíne 18.9. - 23.9. 2022. Bež si preto skontrolovať svoj mail, na ktorom by všetkých odmenených už mala čakať pozvánka (tu prikladáme náhradnícku) so všetkými informáciami a čím skôr vyplň prihlasovací formulár podľa pokynov v pozvánke.

Veľmi sa tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Koniec letného semestra!

Ahojte,

je za nami už aj druhá séria. Vzorové riešenia, komentáre a poradie si môžete pozrieť v novom časopise. Vaše opravené úlohy si môžete pozrieť v sekcii Úlohy. Na najúspešnejších z vás sa tešíme na jesennom sústredení. Taktiež veríme, že náš seminár budete riešiť naďalej aj na jeseň. :)

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2022

Ahojte!
Keďže sa nám už zvoľnili opatrenia a zorganizovať výlet je už možné, tak sme sa rozhodli pre Vás jeden výlet prichystať. Všetko, čo preto musíte urobiť, je vyplniť tento dotazník, aby sme vedeli, koľko Vás bude a prísť v sobotu 14.5.2022 na zraz. Zraz bude o 9,15 na električkovej zastávke Havlíčkova. Odtiaľ sa poberieme na Košický hrad. Predpokladaný návrat späť je okolo 16,30.
Nezabudnite si zobrať jedlo, pitie a pevnú obuv (nielen) do lesa. Tešíme sa na Vás. :)

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria uzavretá!

Prvá séria je za nami. Vzorové riešenia aj poradie si môžete pozrieť v novom časopise. Vaše opravené úlohy nájdete v sekcii Úlohy. A nezabudnite na druhú sériu, ktorá má termín 9.5.

Zobraziť celý príspevok

Fotkovník

Na tohtoročnom zimnom Strome sa urodilo 776 fotiek, z toho najkrajších 50 sme zavesili na stránku do sekcie Fotografie. Pre tých, ktorým by to bolo málo, sme spravili aj širší výber 225 fotiek, ktoré si môžete pozrieť na tomto Google Disku. Priečinok sa dá upravovať, a tak neváhajte prispieť aj svojimi vlastnými fotkami, potešíte tým nielen spoluúčastníkov, ale aj vedúcich ;)

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2022

Aj tohto roku pre vás chystáme Tábor mladých matematikov, a to v termíne 12. - 19. augusta 2022 na Chate Radzim pri obci Vyšná Slaná. Pozvánku s podrobnými informáciami nájdeš tu a prihlasovací formulár tu.

Ešte neviete, čo je TMM? Ide o 8-dňový pobyt podobný sústredeniu, avšak o niekoľko dní dlhší - preto je o niekoľko dní lepší! TMM je určené pre budúcich siedmakov (resp. sekunďanov) až druhákov stredných škôl (resp. tretiakov 5-ročných gymnázií a sexťanov). Počet miest je ale obmedzený, takže s prihlásením dlho neotáľajte!

Tešíme sa na vás. :)

Zobraziť celý príspevok

2 percentá pre STROM

Termín podania daňových priznaní sa blíží, a tak vás chceme ešte raz poprosiť, aby ste venovali svoje 2 percentá práve nám. Podrobné inštrukcie a predvyplnené tlačivo nájdete tu.

Zobraziť celý príspevok

Pozvánka na Matboj

Matboj sa v tomto školskom roku predsa len uskutoční! 6.5.2022 sa v priestoroch Gymnázia na Alejovej 1 v Košiciach bude konať dvadsiaty ročník Košického matboja, súťaže pre štvorčlenné tímy žiakov stredných škôl a gymnázií. Všetky podrobnosti ohľadom súťaže nájdete v pozvánke

Registrovať sa môžete cez formulár do 13.4.2022. Pozor, počet družstiev je obmedzený, preto s registráciou príliš dlho neváhajte.

Už teraz sa na vás všetkých tešíme!

Zobraziť celý príspevok

Sústredenie STROM

Ahojte! Veríme, že opäť nastal ten čas, kedy sa uvidíme naživo na sústredení - konkrétne 27.3. - 1.4. v Juskovej Voli. Takže ak sa už aj ty nemôžeš dočkať, tak si skontroluj mail, kde nájdeš svoju (náhradnícku) pozvánku a vyplň nám čo najskôr prihlasovací form (: 

Krátky dodatok - sústredenie STROMu je tentokrát určené aj pre 9takov, ktorí riešili Matik. Takže ak si dostal pozvánku na STROM, tak neboj sa, nie je to omyl (:

Zobraziť celý príspevok

Začiatok letného semestra je tu!

Letný semester je tu a s ním vám prinášame nový časopis. V ňom nájdete okrem iného aj dve série príkladov, ktoré majú termín 4. apríla, resp. 9. mája. Aj v tomto semestri máme pre vás pripravené nápovedy k 5. a 6. úlohe, ktoré budú zverejnené po termíne série. Na vaše riešenia sa už teraz tešíme.

Dúfame, že čo najviac z vás uvidíme na STROMáckom online víkende, ktorý sa uskutoční 4. - 6. februára ako náhrada za to, že sústredenia sa neuskutočnia v pôvodnom termíne.

Zobraziť celý príspevok

Sústredenie nebude, online víkend áno!

Keďže nevieme, či a za akých podmienok bude možné zimné sústredenie zorganizovať, rozhodli sme sa ho neorganizovať v pôvodnom termíne. Predbežne predpokladáme, že bude možné zorganizovať ho niekedy v druhej polovici marca. O prípadných zmenách vás budeme informovať.

Zároveň by sme vám chceli dať príležitosť užiť si atmosféru sústredenia aspoň trochu. Preto sme sa rozhodli zorganizovať online víkend v termíne 5. - 6. 2. (možno začneme už v piatok). Podrobnosti aj s prihláškou nájdete časom na našom webe a budeme vás informovať aj e-mailom (na adresu uvedenú vo vašom profile).

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester je za vami

S potešením hlásime, že sa nám podarilo uzavrieť 2. sériu a spolu s ňou aj celý zimný semester. Finálne poradie môžete nájsť tu. Rovnako ho môžete nájsť aj v najnovšom časopise spolu so vzorovými riešeniami a komentármi. Vrelo odporúčame si ich prečítať a prajeme vám príjemné prežitie Vianoc. 

Zobraziť celý príspevok

Čerstvo upečené vzoráky a komentáre

Kým ty si usilovne rátal/-a úlohy druhej série, my sme pre teba zatiaľ pripravili výsledky prvej spolu so vzorovými riešeniami a komentármi opravovateľov k jednotlivým príkladom. :)

A preto teraz, kým my sa budeme kochať tvojimi výtvormi k druhej sérii, ty sa môžeš kochať našimi výtvormi k prvej a skrátiť si tak čakanie na výsledky celého zimného semestra. ;)

Zobraziť celý príspevok

Matboj 2021 dočasne zrušený

Ahojte,

bohužiaľ kvôli aktuálnej situácii a nariadeniam sme nútení Matboj v plánovanom termíne tento rok zrušiť. Radi by sme ho však zorganizovali v neskoršom termíne, keď to už situácia dovolí.  Ak to bude aktuálne, tak sa určite všetky podstatné informácie objavia na našich stránkach.

Zatiaľ môžete riešiť aspoň náš seminár STROM a spolu s nami dúfať, že sa na Matboji tento rok predsa len uvidíme :)

Zobraziť celý príspevok

Ďalší výlet!

Ahojte!

Leto je už dávno za nami. Vymenili ho pochmúrne časy padajúcich listov, dlhých večerov a škaredého počasia. Určite všetci hútate, ako si skrášliť toto smutné obdobie. Našťastie sme pre vás pripravili ideálne riešenie. Ďalší jesenný výlet! Neváhajte a poďte si s nami užiť deň plný zábavy a kamarátov.

Všetko čo preto musíte spraviť je prihlásiť sa v tomto dotazníku a prísť 30.10. o 9:30 na autobusovú zastávku Moskovská. Odtiaľ sa vyberieme na túru na Bukovec. Zoberte si so sebou dostatok jedla a vody, teplé oblečenie, obuv vhodnú do lesa a rúško alebo respirátor. Predpokladaný koniec je cca o 17:30. Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Príprava na MO (a pre nováčikov aj návod na spisovanie riešení)

Matematická olympiáda pripravila pre svojich riešiteľov úžasnú novinku!

A my, keďže vieme, že mnoho našich riešiteľov rieši aj MO, sme sa rozhodli vám o nej povedať niečo viac. Jedná sa o prípravné kurzy pre kategórie A, B a C. Tieto kurzy budú online, budú zadarmo a uskutočnia sa od 22. októbra do 3. decembra 2021. Všetko, čo treba spraviť, je sa na ne prihlásiť.

Podstatné informácie nájdete na stránkach českej MO (ktorá má rovnaké zadania a priebeh ako tá slovenská - obe spolu úzko spolupracujú) rovnako ako archív z minulého roka.

Pre nových riešiteľov (aj tých, ktorí neriešia MO) odporúčame prednášku z archívu "J. Krejčí a A. Skálová: Jak sepisovat matematické úlohy".

Zobraziť celý príspevok

Kôš 2021 sa blíži

Ak by ste to ešte náhodou nevedeli, Kôš bude aj tento rok online a zadarmo a uskutoční sa už za dva týždne, 16. októbra. Všetky informácie a prihlasovanie nájdete TU.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2021

Ahojte!
Rozhodli sme sa pre vás prichystať výletík. :) Výlet sa bude konať 25.9. a stretneme sa na električkovej zastávke na Havlíčkovej o 9,20. Odtiaľ sa peši presunieme do Čermeľa, neskôr pôjdeme z Čermeľa na Hrešnú. Predpokladaný koniec výletu je okolo 17,00.

Nezabudni si zobrať:
- niečo na jedenie a niečo na pitie
- rúško alebo respirátor (kvôli pandemickej situácii)
- nejaké topánky (aj) do lesa

Keďže chceme pre vás výlet urobiť čo najlepší, budeme potrebovať vedieť, koľko vás bude, preto prosím vyplňte tento dotazník: https://docs.google.com/forms/d/1eB01xxz2YuvDX1tLmBWFRe4f2TbI1LcRCWXErOKYpUQ

Zobraziť celý príspevok

Nový ročník STROMu je tu!

Po letnom oddychu je tu opäť škola a ňou aj nový ročník vášho obľúbeného STROMu. Neváhajte preto a otvorte si časopis, v ktorom nájdete dve šestice príkladov pripravené na vyriešenie. Tešíme sa na všetky vaše riešenia ako aj na to, že najlepších z vás (snáď) uvidíme aj naživo na sústredku!

V novom semestri sme pre vás pripravili aj dve novinky. Prvou je zmena bodovania a tou druhou sú nápovedy k riešeniam, ktoré budú zverejnené po termíne série. Aby ste sa s novými pravidlami oboznámili prečítajte si nové pravidlá.

Zobraziť celý príspevok

Dobehnuté!

Čaute,

úspešne ste dobehli do cieľa a tí naúspešnejší onedlho dostanú možnosť zabehnúť aj na sústredko!
Predtým si však nezabudnite pozrieť štatistiky, komentáre, výsledky a v neposlednom rade vzorové riešenia v časopise.

Užívajte teda nadchádzajúce voľno a už sa tešíme na vaše riešenia na jeseň :)

Zobraziť celý príspevok

Prišiel čas na záverečný šprint!

Prvá série je už vyhodnotená a od konca 45. ročníka nás delí už len záverečný šprint k odovzdaniu druhej letnej série, ktorá má termín už 26. apríla. Vtedy sa rozhodne o víťazoch - o tých, ktorí budú z celého roka pozvaní na sústredenie Stromu!

Dovtedy máte čas na riešenie príkladov a aj zbieranie múdrostí zo vzorových riešení - pozbierajte teda všetky svoje nápady a urobte tento šprint nezabudnuteľným.

Zobraziť celý príspevok

Online Matematický Náboj 2021

Matematický Náboj sa aj tento rok uskutoční v online podobe (tak ako na jeseň), a to už o mesiac - 23. apríla 2021. Online súťaž bude takmer identická tej "klasickej". Každý tím dostane po registrácii prihlasovacie údaje, ktorými sa v deň súťaže prihlási do online systému. Počas samotnej súťaže budú mať tímy dve hodiny na vyriešenie čo najväčšieho množstva príkladov.

V tíme môže byť maximálne 5 žiakov, všetci pritom musia navštevovať rovnakú školu. Súťaž bude mať tento rok tri kategórie:

 • Juniori: Pre žiakov stredných škôl, ktorí nie sú v poslednom alebo predposlednom ročníku strednej školy
 • Seniori: Pre žiakov stredných škôl bez obmedzenia ročníka
 • Špeciálna kategória Open: Pre ľubovoľné tímy (súťažiaci nemusia byť žiakmi stredných škôl)

Podrobné pravidlá súťaže nájdete tu. Registrácia už začala na tejto stránke a bude prebiehať do 20. apríla. Neváhajte preto a dajte vedieť svojím učiteľom, žiakom alebo kamarátom, registrujte sa a my Vás radi "uvidíme" 23. apríla ...

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2021

Aktuálna situácia nie je ideálna, určite už nikoho z vás nebaví sedieť doma! Leto sa však nezadržatelne blíži, a my naozaj veríme, že zažijeme prázdniny také, na aké sme zvyknutí. Určite sa na leto tešíte a premýšľate, ako ho strávite. Aj tento rok je tu pre vás TMM (Tábor mladých matematikov)! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 23. augusta až 30. augusta 2021 v ŠvP Detvianska Huta. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v POZVÁNKE. Už sa na vás všetkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Pozývanie na letné sústredenie STROMu

Ako ste si iste všimli, zimné sústredenie STROMu sa kvôli pandemickej situácii nemohlo uskutočniť prezenčne a situácia nám nedovoľuje zorganizovať ho ani v náhradnom termíne. Nikomu to nie je tak ľúto ako nám a radi by sme to riešiteľom zimnej série vynahradili. Po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli zohľadniť pri pozývaní na sústredenie body zo zimného aj letného semestra. Pozývať budeme dokonca aj maturantovDo úvahy budeme u každého riešiteľa brať semester, v ktorom dosiahol vyšší počet bodov. Podmienkou však bude dosiahnutie aspoň 20 bodov v letnom semestri. Podrobnejšie vysvetlenie nájdete v pravidlách. Veríme, že tým vytvoríme príležitosť pre každého, kto si sústredenie zaslúži a chce sa ho zúčastniť. Ospravedlňujeme sa, že túto informáciu dávame von až teraz, ale snažili sme sa vymyslieť čo najlepší a najférovejší systém. Veľa šťastia (a rozumu) pri riešení úloh!

Zobraziť celý príspevok

Stromácky víkend

Pamätáte si, ako prednedávnom skončilo online sústredenie a všetci sme cítili tú nostalgiu, že už to je za nami? Alebo si pamätáte, ako ste sa online sústredenia nezúčastnili a vraveli ste si, že to budete navždy ľutovať? Či už pre vás platí to prvé, to druhé alebo niečo úplne iné, aj pre vás je tu Stromácky víkend! Uskutoční sa online v termíne 26.-28.3. a bude to online sústredenie v malom. Neváhajte a bežte do sekcie Online sústredenia na našej stránke, tam nájdete všetko potrebné. Prihlásiť sa môžete rovno tu. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

2% z dane pre STROM

Nadišiel čas priznaní. Konkrétne daňových priznaní. To síce môže znieť desivo, ale ako všetky desivé veci ako nerovnosti, hodinové prednášky alebo behanie po dedine aj toto dokáže STROM premeniť na niečo úžasné. Na to však potrebujeme vašu pomoc. Presvedčte rodinu, kamarátov, známych aj neznámych, ktorí platia dane, aby darovali 2% z dane STROMu. Vďaka nim môžu byť naše súťaže a sústredká lacnejšie a dostupnejšie, budeme môcť kúpiť viac vodných pištolí, reflexných viest alebo celaskonu. Všetky potrebné informácie nájdete na https://zdruzenie.strom.sk/sk/zdruzenie/2percenta/. Tak hurá do presviedčania!

Zobraziť celý príspevok

Elektronické odovzdávanie v letnom semestri

Ahojte,

bohužiaľ situácia je stále problematická, a preto vás chceme poprosiť, aby ste naďalej všetky svoje riešenia úloh odovzdávali výlučne elektronicky na našej stránke neposielali ich poštou.

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie. 

Veríme, že to pre vás už nepredstavuje problém. Dúfame, že vám naše semináre aspoň trochu spestria život :)

Zobraziť celý príspevok

Začiatok letného semestra!

Letný semester je tu a s ním aj novučičký časopis. Ten prináša okrem iného aj dve série príkladov, ktoré by sa vám hodilo preriešiť do 22. marca, resp. 26. apríla. Vedzte, že sme na vaše riešenia už teraz zvedaví. Na čo sa ale tešíme ešte viac, je to, že sa s vami (dúfame, že vás bude čo najviac) budeme po dlhej dobe môcť opäť stretnúť, a to na online sústredení STROMu, ktoré sa koná už budúci týždeň..

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje ...
Zobraziť celý príspevok

Online sústredko STROMu

Keďže ešte nevieme, kedy bude možné uskutočniť normálne sústredko, tak vás (zatiaľ) pozývame na online sústredko, ktoré sa uskutoční 1. až 7. februára 2021 a je určené pre všetkých riešiteľov bez ohľadu na poradie. Všetky podstatné informácie vrátane programu a linku na prihlásenie nájdete v sekcii online sústredenia v menu. Čas na prihlásenie máte do 25. januára.

Zobraziť celý príspevok

Koniec zimného semestra!

Podarilo sa nám opraviť aj druhú sériu vašich riešení. Vzoráky a poradie nájdete v najnovšom časopise. Vaše opravené a okomentované riešenia nájdete v sekcii Úlohy.

Žiaľ, aj napriek tomu, že to bola posledná séria v semestri, pozvánky na sústredenie s ňou neprichádzajú. Situácia je aj naďalej komplikovaná, preto sme usúdili, že je bezpečnejšie v zime sústredenia neorganizovať. Je však možné, že sa situácia v priebehu školského roka zlepší. V takom prípade sa k vám informácie o prípadnom sústredení určite dostanú. Ale v čase zimných sústredení sa predsa len niečo bude diať. Bude to pravdepodobne na čiare (online) a bude to zaujímavé. Tak nezabudnite sledovať novinky na tejto stránke, dozviete sa tu všetko potrebné.

Zobraziť celý príspevok

Náboj 2020 bude online!

Nakoľko sa minulý rok v marci Náboj 2020 neorganizoval kvôli epidemiologickej situácií, tak bolo rozhodnuté, že sa jeho termín presúva na december. Bohužiaľ situácia sa ešte nezlepšila a tak sa medzinárodný tím organizátorov rozhodol, že sa Náboj bude konať online. Všetky potrebné informácie nájdete na oficiálnej stránke. STROM sa tohto roku na organizácii nepodieľa, nakoľko je celá súťaž organizovaná centrálne z Bratislavy. V prípade akýchkoľvek otázok však pokojne píšte na sabovcik@strom.sk.

Zobraziť celý príspevok

Máme Polčas!

Výsledková listina je konečná. Záverečné poradie a výsledky ale definitívne ešte nie sú a druhá séria môže všetko zmeniť.

Termín druhej série je 16. novembra 2020. Avšak ak nechcete mať strhnuté body, úlohy musíte odovzdať už pred 22. hodinou CET.

Zjavne, v súčasnom nečase je treba mať sa na pozore pred neúplnými informáciami. My, vedúci, sme sa určite mali, a preto sme za neúplné riešenia nemohli udelovať plné počty bodov. Ak ste teda nedostali veľa bodov, nepodliehajte zúfalstvu či rozhorčeniu, bolo to len kvôli tomu, ako vysoko si vedúci cenia pravdu, a nie preto, že by sa im vaše riešenie nepáčilo. A aby ste túto pravdu odhalili v jej nahej kráse, preskúmajte najnovší časopis a obohaťte sa o úplné informácie, ktorým môžete dôverovať. To, že sa vedúcim vaše riešenie páčilo resp. nepáčilo, je vyjadrené hlasmi vo výsledkovej listine tohoto plátku. Ak by ste náhodou netušili, čo tie hlasy znamenajú, poučte ...

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výletík 2020

Čautee!!
Určite ste všetci čakali, ako sa situácia vyvinie a či sa 10.10.pôjde na výlet..
Máme dobré správy: výlet sa zajtra (10.10.) uskutoční. 

Samozrejme, budeme dodržiavať vládne nariadenia, preto musí mať každý rúško ( naozaj na to nezabudnite ) a budeme dodržiavať rozostupy. Taktiež si doneste svoju vodu a jedlo.
Stretneme sa zajtra o 9:30 na Havlíčkovej, pôjdeme na Alpinku a rozlúčime sa okolo 14 tej na Baránku.
Dúfame, že vás nič neodradí a spolu zažijeme kopec srandy.

Tešíme sa na vás !

Zobraziť celý príspevok

Kôš bude!

Radi by sme vám oznámili, že aj napriek momentálnej situácii sa môžete zúčastniť našej šifrovacej hry Kôš, ktorá sa uskutoční 24.10. Prečo? Pretože bude online. Preto sa nebojte, vyniesť smetie môžete tento rok z pohodlia domova. Pre viac info si pozrite stránku alebo náš Facebook. Tak neváhajte, zostavte tím a zašifrujte si spolu s kamarátmi!

Zobraziť celý príspevok

Matboj dočasne zrušený

Ahojte,

bohužiaľ kvôli aktuálnej situácii a nariadeniam sme nútení Matboj v plánovanom termíne tento rok zrušiť. Vybrané úlohy na vás však už čakajú, a preto sme sa zatiaľ nevzdali úplne možnosti ho zorganizovať v náhradnom termíne, keď to už situácia dovolí.  Ak to bude aktuálne, tak sa určite všetky podstatné informácie objavia na našich stránkach.

Zatiaľ môžte riešiť aspoň náš seminár STROM a spolu s nami dúfať, že sa na Matboji tento rok predsa len vidíme (:

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2020

Ahojte,

výlet sa síce blížil, ale súčasná situácia sa zhoršuje (nielen pandemická, ale hlavne tá s počasím) a v tomto období by nebolo dobré, keby niekto ochorel. Takže vám s ľútosťou oznamujeme, že výlet sa zajtra - 26.9. ruší. Nezúfajte však, ak to situácia dovolí, o 2 týždne (10.10.) sa na vás tešíme :))

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2020

Čaukooo!
26.9. je európsky deň jazykov, svetový deň srdca, medzinárodný deň nepočujúcich, ale je to aj deň nášho Matik výletu (Hurá!).

Stretneme sa o o 9:30 na električkovej zastávke Havlíčkova, odkiaľ sa spolu vyberieme na Alpinku, kde cestou toho kopec zažijeme. Predpokladaný návrat je o 15:00.  

Trasa je celkom easy, avšak budeme chodiť po lese, tak sa na to radšej vhodne obujte a oblečte :)
Ešte so sebou určite nezabudnite rúško (však vieme - Corona), jedlo a niečo na pitie.

Samozrejme chceme vedieť, kto sa chystá na túto super udalosť, preto prosím potvrďte svoju účasť v ankete.

https://forms.gle/wRayB7kmRRMKVn9V8

Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Škola je tu a s ňou aj STROM!

Listy stromov sa začínajú farbiť dúhovými farbami, a preto sa aj listy toho nášho zafarbili príkladmi. Po niekoľkomesačnej prestávke sa teda opäť raz môžeš vrhnúť na riešenie úloh, ktoré sme pre teba počas leta pripravili. A prečo by si to mal robiť? Odhliadnuc od toho, že ťa to isto baví a rád sa zlepšuješ, nech ťa motivuje aj to, že najlepší sa budú znova môcť zúčastniť našich zimných sústredení. Preto neváhaj a otvor časopis alebo len pozri príklady.

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Tento rok sa to týka aj riešiteľov z Bratislavského kraja.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj ...
Zobraziť celý príspevok

Letný výlet pt.2

Čaute! 

S blížiacim sa termínom výletu Vám o ňom prinášame všetky potrebné informácie. 2. augusta sa stretneme na AUTOBUSOVEJ stanici v Košiciach o 9:30, odkiaľ sa autobusom dopravíme do Skároša, kde začne náš výlet. Nohy nás zavedú až do Ždane, odkiaľ nás autobus zase donesie do Košíc. Predpokladaný príchod je 17:30. Odporúčame si zobrať dlhé nohavice a repelent na kliešte, keďže všade v okolí sa vyskytuje mnoho hmyzu. Tešíme sa na Vás,

Vaši MATIK vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Jesenné sústredko

A je to tu! Nadišiel čas kedy bude vaša snaha v sérii odmenená sústredením :) Tak bež skontrolovať mail, prečítaj pozvánku, vyplň prihlášku a vidíme sa 30.8. - 4.9. v Danišovciach.

Zobraziť celý príspevok

Budeš nám chýbať Robo

Vo veku 39 rokov nás 4. júla 2020 nečakane opustil náš kolega, priateľ a predseda Združenia STROM Róbert Hajduk. Robo sa narodil 21. mája 1981 v Michalovciach. V združení sa začal venovať dobrovoľníckej činnosti už počas štúdia na vysokej škole. Od roku 2011 bol predsedom združenia STROM a v posledných štyroch rokoch zastrešoval spoluprácu s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika na národnom projekte IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.

Robo bol nenahraditeľným článkom medzi nami a univerzitou, medzi formalitami bežného sveta a aktivitami, ktoré sa snažíme v našom združení prinášať žiakom a študentom. Aj v dobe, keď už semináre aktívne neopravoval a nezúčastňoval sa na sústredeniach, nám neúnavne pomáhal vysporiadať sa s fungovaním združenia a preberal na seba množstvo práce, ktorú nikto iný nechcel a často ani nevedel urobiť. Nezabúdal nás pochváliť, keď sme zvládli niečo dobre a pokarhať, keď sme nedodržiavali termíny. Aj vďaka nemu STROM dnes stále funguje a ...

Zobraziť celý príspevok

Zmena ubytovne na TMM

Bohužiaľ, aj keď sme už istú dobu mali záväzne objednanú ubytovňu pri Počúvadlianskom jazere, majiteľ tejto ubytovne sa rozhodol, že pred nami uprednostní väčšiu skupinu. Lepšie ako zmeniť termín tábora nám však prišlo vybrať inú ubytovňu. Tohtoročné TMM sa teda nebude konať v Penzióne pod Sitnom pri Počúvadlianskom jazere, ale v Hoteli Junior Piatrová na okraji Vrútok. Kvôli načasovaniu spojov sa tým pádom zmenili časy zrazov, všetky zmeny nájdete v aktualizovanej pozvánke.

Zobraziť celý príspevok

Dotazník k novej stránke

Ahojte, chystáme pre vás novučičkú stránku a chceme, aby sa vám páčila čo najviac. Preto by sme vás chceli poprosiť o vyplnenie tohto dotazníka, ktorý je ako pre riešiteľov, tak pre učiteľov, rovnako aj pre rodičov a aj pre všetkých ostatných, ktorí sa objavia na týchto stránkach. Veríme, že si na to nájdete pár minút a pomôžete tým nielen nám, ale aj sebe pri budúcom prehliadaní našej stránky :)

Zobraziť celý príspevok

Výsledky letnej časti sú známe

Máme pre vás super správu! Podarilo sa nám opraviť aj druhú sériu vašich riešení. Vaše opravené a starostlivo okomentované riešenia si môžete pozrieť v sekcii Príklady. Veríme, že na sústredko sa už veľmi tešíte a že budete naďalej riešit aj zimnú časť ;)

Vzoráky a poradie nájdete v najnovšom časopise.

Zobraziť celý príspevok

1. séria je za nami...

...a to znamená, že tá druhá už klope na dvere (27. apríla ich vyvalí). Pozri sa preto na nový časopis zisti čo si mal dobre a čo nie a potom už neleň a obráť svoj zrak na nové príklady. Vieme, že sa aj tak doma nudíš, a tak nepozeraj doma Netflix, ale radšej chyť do ruky pero či ceruzku (alebo to rob celé z hlavy ak chceš) a vypočítaj všetkých 6 nových úloch. Keď zvládneš aspoň jednu tak to aj odovzdaj, no nezabudni, že karanténa platí aj pre takých ľudí jak sú vedúci, a tak to pošli elektronicky. Keď nevieš ako sa to robí tak sa obráť na pravidlá.

Prajeme ti veľa šťastia a ako vravia lesníci: STROMu zdar!

Zobraziť celý príspevok

Elektronické odovzdávanie 1. série

Ahojte,

vzhľadom na aktuálnu situáciu by sme vás chceli poprosiť, aby ste všetky riešenia prvej série STROMu neposielali poštou, ale odovzdávali ich vylúčne elektronicky na našej stránke, keďže k poštovým riešeniam sa nebudeme vedieť dostať.

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie.

Ďakujeme za pochopenie a dúfame, že vás táto drobnosť neodradí v odovzdaní vašich riešení, na ktoré sa už tešíme. Prajeme veľa dobrých nápadov (:

Zobraziť celý príspevok

Dve percentá

Bez peňazí ani kura nehrabe (toto našťastie neplatí o dobrovoľníkoch, priateľoch, rodine a iných láskavých ľuďoch). Aj preto je fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete vy aj pomocou 2% z vašich daní. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac, ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook.

Formulár "Vyhlásenie" fyzických osôb o poukázaní 2% (3%) z dane za rok 2019 (Stiahnite tu ako editovateľné.pdf) Údaje v ňom o Združení STROM sú už predvyplnené. Údaje o prijímateľovi, ktoré je potrebné vyplniť vo "Vyhlásení" (v daňovom priznaní):

 • IČO: 31982336 (kolónka sa vypĺňa zľava)
 • Právna forma: Občianske združenie
 • Obchodné meno (názov): Združenie STROM
 • Sídlo - Ulica: Jesenná
 • Sídlo - číslo: 5
 • Sídlo - PSČ: 041 54
 • Sídlo - Obec: Košice

Detailný postup krokov nájdete na ...

Zobraziť celý príspevok

Začína letný semester

Zimné sústredenie je už za nami, čo znamená, že začína nový semester STROMu. Môžete sa tešiť na dve nové série príkladov, na prvú máte čas do 30. marca a na tú druhú do 27. apríla. Tých nalepších čaká sústredenie, ktoré bude od 6. do 11. septembra v Danišovciach.

 

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje ...
Zobraziť celý príspevok

TMM 2020

Určite sa už všetci tešíte na leto a rozmýšlate, ako si ho čo najlepšie užiť. Naštastie je tu pre vás aj tento rok TMM! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 16.8. - 23.8. v penzióne pod Sitnom na Počúvadlianskom jazere. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v  POZVÁNKE. Už sa na vás všetkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet

Čaute! 

Len pred chvíľou sa minul Valentín, nuž a my by sme vám z lásky radi podarovali opäť ďalší jarný výlet! Preto, ak si pripravený zažiť kúsok dobrodružstva, užiť si deň s priateľmi a dobre sa najesť, príď ráno 1. marca o 9 na železničnú stanicu do Košíc. Odtiaľ sa vyberieme vlakom o 9:27 do Margecian, kde sa môže naše dobrodružstvo začať. Predpokladaný návrat je o 18:00. Nezabudni si kúpiť lístok na vlak, priniesť si veľa dobrej nálady a kopu jedla. Tešíme sa na teba.

Tvoji MATIK vedúci <3

Zobraziť celý príspevok

Zimná séria je za nami, toto je rým raz, dva, tri

Vianoce sú za rohom,
zimná séria za nami,
neprepchaj sa šalátom,
tu je časopis so vzorákmi.

Stromček svieti,
sniežik padá,
aj sústredko bude, deti,
2. až 7. februára.

Ponožky pod stromčekom,
večer strávený hádkami,
potešme blízkych darčekom,
užime si posledné prieskumy.

Nebuď blub
a príď na maxiklub!

 

...hej a tu je pozvánka na sústredko. Prihlásiť sa môžeš cez tento formulár.

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub 2019

Tradične v čase vianoc sa bude konať Vianočný Maxiklub, čo je vianočné stretnutie STROMákov! Vítaní sú všetci, účastníci, vedúci, bývalí vedúci a každý, kto má rád strom a stromákov. Stretneme sa 21.12. o 15:00 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5 v Košiciach, ktorá nám bude k dispozícií do 18.00. Okrem seba nezabudnite doniesť aj vianočnú náladu a nejaké fajné jedlo, určite sa zíde :). 

Zobraziť celý príspevok

Mikulášsky výlet

Ho ho ho! Výlet je tu a my už vieme jeho termín: 7.12. (v sobotu). Ako ste sa už isto dočítali z letáčika alebo minulého príspevku, stretneme sa o 8:10 pred železničnou stanicou v Košiciach, o 8:20 na MHD zastávke Havlíčkova a o 8:20 na železničnej stanici v Margecanoch. Zo zrazov sa presunieme na Jahodnú, môžete teda prísť aj priamo tam, ak vám to tak viac vyhovuje. O 9:10 vyrazíme z Jahodnej na Lajošku. Po ceste si zahráme kopu super hier a čaká na vás aj mikulášske prekvapenie. Návrat je plánovaný autobusom z Hýľova o 15:56, čiže okolo 16:40 budeme v Košiciach. Samozrejme nezabudnite na teplé oblečenie, vhodnú obuv, jedlo na celý deň a nejaké drobné na autobusy, ktorými sa odvezieme tam a späť. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Bude výlet! Ale kedy?

Ahojte! Okrem toho, že Vám tohto roku Mikuláš nadelí kopu sladkostí, Vaši obľúbení vedúci sa rozhodli Vám nadeliť výlet. Samozrejme chceme, aby nás bolo čo najviac, takže v ankete prosím zahlasujte za termíny, ktoré Vám vyhovujú, a výlet sa bude konať v deň s najvyšším počtom hlasov. Chceli by sme, aby to bol pravý mikulášsky výlet, čiže my sa prikláňame viac k víkendu 7.-8.12., ale do úvahy pripadá aj víkend 14.-15.12. Výlet bude trvať cca od 9:00 do 18:00, ale radi ostaneme aj dlhšie. Bližšie informácie už čoskoro, teraz hlavne prosím hlasujte!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia - Zimný semester

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje prihlásenie sa kliknutím na Prihlásiť sa. 

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme ...

Zobraziť celý príspevok

Pozvánka na matboj 2019

Presne o mesiac, to je 25.10.2019 sa priestoroch kultúrno-spoločenského centra na Jedlíkovej ulici uskutoční devätnásty ročník Košického matboju, súťaže pre štvorčlenné tímy žiakov stredných škôl a gymnázií. Všetky podrobnosti ohľadom súťaže nájdete v pozvánke

Registrovať sa môžete cez formulár do 15.10.2019. Pred registráciou si prosím prečítajte pokyny na prihlasovanie Pozor, počet družstiev je obmedzený!

Zároveň dávame do pozornosti prvý ročník Košickej šifrovačky Kôš. Tá sa bude konať v Košiciach 26.10.2019, to je deň po Matboji, v čase od  9:00 do 17:00. Súťaž je určená pre najviac 5-členné tímy. Viac informácií a formulár na registráciu nájdete tu. Registrácia prebieha do 13.10.2019.  

Tak na čo ešte čakáte? Prihláste svoje tímy čo najskôr a vidíme sa o mesiac v Košiciach. Budeme sa na vás na Matboji aj na Šifrovačke všetkých tešiť.

Zobraziť celý príspevok

Štartuje nový ročník

Prázdniny sa žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, skončili, a s novým školským rokom je tu už tradične aj nový časopis s ďalšími dvomi sériami príkladov pripravených unikátne pre vás. Tých najlepších z vás opäť čaká odmena v podobe zimného sústredka v Danišovciach.

Želáme vám veľa zdaru a dobrých nápadov pri riešení.

Zobraziť celý príspevok

Jesenné sústredenie STROMu 2019

8. až 13. Septembra sa v Danišovciach odohrávalo jesenné sústredenie Stromu.

Všetci sme si mysleli, že po náročnej ceste z Ixovej autogramiády už bude všetko jednoduché, vypočujeme si zopár prednášok a pôjdeme domov. Avšak vtedy to len všetko začínalo! Ixo sa začal správať divne, alebo to nebol Ixo?

Fast forward - infiltrovali sme sa do továrne na klony, potriasli sme si ruky s celebritami ako Jožo Ráž a Meky Žbirka, zneškodnili všetky klony a priniesli Ixa naspäť ku jeho milujúcim rodičom živého a zdravého (čo potvrdila aj odborná lekárka).

Ixo si to veľmi užil a teši sa na ďalšie stretnutie, dúfame, že aj vy!

Zobraziť celý príspevok

Dostali sme stan!

 

Už ste nás mohli vidieť na naše akcie priniesť kadečo. Niekedy to bola taška plná kožušín, inokedy koleso z bicykla. Tentoraz však máme niečo špeciálne a dokonca úplne zadarmo! Firma Expodom.sk nám darovala rýchlorozkladací stan, ktorý odteraz budete môcť vidieť na každej akcii, kam ho dovlečieme. Obzvlášť veríme, že nám pomôže ochrániť techniku a papiere pred vrtochmi počasia. Tešíme sa a dúfame, že aj vy oceníte toto rožšírenie našej MTZ.

Zobraziť celý príspevok

Šifrovačka Kôš 2019

Zaujímajú vás okrem matematiky aj rozličné hlavolamy, logické úlohy či šifry? Pripadajú vám šifrovačky na sústredkách krátke a ľahké? Nemáte ešte program na 26. októbra? Ste milovníkom plechových nádob na odpadky? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali áno, tak sa začnite radovať, pretože pre vás organizujeme dennú šifrovačku Kôš v Košiciach. Od 9:00 do 17:00 si budete mať možnosť zmerať sily s ostatnými tímami, ale najmä s 10 šiframi. Šifrovačka je rozdelená do dvoch kategórií, takže si na svoje prídu úplní začiatočníci aj profíci. Zožeňte si najviac 5-členný tím a príďte sa zabaviť na Kôš. Viac informácií a registráciu nájdete tu a FB udalosť tu.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet

Čauky hauky! 

Určite si už hovoríte, že je čas na TEN príspevok, na ktorý všetci čakáte! Kde je príspevok o Jesennom výlete? Tak tu ho máte. Výlet sa uskutoční 28.9. Stretneme sa o 9:00 na vlakovej stanici v Košiciach, odkiaľ pôjdeme do Spišských Tomášoviac vlakom o 9:27 (lístky tam i späť si zabezpečte sami). Tam sa začne náš výlet na Tomášovký výhľad. Domov sa vrátime vlakom o 17:07 opäť so Spišských Tomášoviec, ktorý má príchod do Košíc o 18:41. Budeme radi, ak vás príde čo najviac. Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

TMM 2019

Tak ako každý rok, aj počas tohto leta sa uskutočnil Tábor mladých matematikov, tentokrát vo Vyšnej Slanej.

Počas tohto týždňa ste sa stali robotníkmi, ktorí pracujú v jadrovej elektrárni. Najprv ste sa pravdaže museli kvalifikovať a získať vytúžené pracovné miesta. Až potom ste boli pripustení do ostrej prevádzky. Všetko vyzeralo byť v poriadku, až kým vás v noci nezobudili sirény a stali ste sa svedkami výbuchu elektrárne. Nezostávalo vám nič iné, ako snažiť sa odstrániť škody spôsobené katastrofou a všetko ututlať. Kvôli tomu ste sa vystavili radiácii, čo na vás zanechalo zdravotné následky, z ktorých sa vám našťastie podarilo vyliečiť. Za toto všetko ale musel byť niekto zodpovedný. Našťastie sa vám podarilo vypátrať známeho fyzika Adina Kamenova, ktorý vám objasnil, čo sa stalo. Zistili ste, že za celú sabotáž elektrárne nemôže nikto z vás, vinníkom je Vladimír Hajzlov, preferovaný kandidát na predsedu strany. S tým ste nemohli súhlasiť, po úpornej ...

Zobraziť celý príspevok

Bude sústredko :)

Je to už tak, dočkali ste sa a najlepším z Vás prišli dnes na mail pozvánky (jednu takú môžete nájsť aj tu), ostatným náhradnícke :). Tak šup šup sa prihlásiť (termín je do 23.8.2019) a tešiť sa na týžden plný zábavy. My sa už nevieme dočkať :)

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je za nami!

Už ste si mohli isto všimnúť, že sa nám podarilo opraviť vaše riešenia, s ktorými tu je finálne poradie a nový časopis, v ktorom nájdete vzorové riešenia príkladov. Zároveň, tí najlepších z vás sa môžu tešiť na jeseň na sústredenie v Danišovciach, ktoré sa uskutoční v dňoch 8.9. - 13.9.2019.

Užívajte si leto a vidíme sa opäť v septembri aj s novým ročníkom a ďalšími krásnymi príkladmi pre vás.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2019

Iste už doma hútate, že by sa zišiel nejaký ten Matik výlet. Hútanie už ale môžete pozastaviť... oznamujeme vám totižto, že výlet bude! Uskutoční sa 26.5.2019. Stretneme sa na vlakovej stanici v Košiciach o 9:10 a pôjdeme vlakom vyrážajúcim o 9:27 do Veľkej Lodiny, odkiaľ sa prejdeme do Kysaku.  Ak viete, že prídete, zaznačte sa prosím sem: https://doodle.com/poll/74bd5r5esqar4dmq aby sme vedeli koľko vás bude ;)

Zobraziť celý príspevok

Vzoráky sú na svete!

Prvá séria letného semestra je opravená. Môžete si pozrieť ako sa vám darilo. V sekcii časopisy nájdete najnovší časopis STROMu, tentokát s číslom 5. V ňom, ako už býva zvykom, vám vedúci pripravili vzorové riešenia úloh 1. série a komentáre k nim, aby ste sa mohli pozrieť ako sa úlohy, ktoré ste nevedeli riešili. 

Ostáva už len pripomenúť, že termín druhej série, 24. apríla, sa nezadržiteľne blíži, tak hor sa do riešenia, času nie je nazvyš. Veľa šťastia!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia STROM - Letný semester

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár STROM

Pre 1. sériu  94f6eb645df09db92e5dadc653574e2e

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to ...

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2019

Určite sa už všetci tešíte na leto a rozmýšlate, ako si ho čo najlepšie užiť. Naštastie je tu pre vás aj tento rok TMM! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 11.8. - 18.8. v chate Radzim pri obci Vyšná Slaná. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v  POZVÁNKE. Už sa na vás vštkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Semester za nami, sústredko nás však ešte len čaká!

Príklady sú už dávno opravené, časopis je na stránke, pozvánky na sústredenie rozoslané na vaše maily (ale tak pre istotu vám ju prikladáme aj sem) a príprava najlepšieho sústredka už tiež nejaký ten mesiac beží (a tentoraz ako fakt neklameme). Zdá sa teda, že z našej strany je na najbližšie dni hotovo. Prichádza však rad na vás, aby ste nám dali vedieť, či s nami máte tento skvelý týždeň v pláne stráviť alebo aj nie. Ideálne čo najskôr a na tomto odkaze.

Prajeme krásne prázdniny a už teraz sa na vás tešíme (: 

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub 2018

Vianoce sa už nebezpečne rýchlo blížia, no vianočné prázdniny prichádzajú ešte skôr! Ak premýšľate nad tým, čo robiť s predprázdninovým voľným časom, neváhajte začať premýšľať o strávení sobotnejšieho poobedia na každoročnom Maxiklube (vianočnom stretnutí STROMákov)! Stretneme sa 22.12.2018 o 14:30 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5, Košice. Okrem seba nezabudnite doniesť aj vianočnú náladu a nejaké fajné jedlo, určite sa zíde :).

Zobraziť celý príspevok

Jesenné sústredenie STROMu

V dňoch 16.-21.9.2018 sa v Danišovciach uskutočnilo jesenné sústredenie STROMu, kde sme sa rozhodli splniť si bájny sen, a síce vydať sa do stredu Zeme. Už samotná cesta bola náročná, pretože získať fyzickú kondíciu a otvoriť si vchod do vnútra Zeme bola neľahká úloha, no najväčšie prekvapenie nás čakalo až potom. V podzemí sme objavili večné lovištia, svet, kde ožívajú kovbojské a indiánske legendy. 

Najprv sme sa museli popasovať s problémami, aby sme do tohto prostredia vôbec zapadli, no túžba po sláve a bohatstve nás hneď motivovala k honbe za pokladom. Až vtedy sme zistili, že vzťahy medzi rôznymi obyvateľmi podzemia sú napäté, keďže boháč Joe stavia železnicu krížom cez indiánske územia. Dlho sme váhali, na koho stranu sa vlastne pridať a či sa nám to vyplatí, no napokon nás poklad sklamal, a tak sme sa rozhodli, že nás z biedy vytrhne práve stavba železnice. Tú sme ...

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia STROM zimná seria

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár STROM

Pre 1. sériu  72f633ce549bf5ea36a85702900d1472

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť ...

Zobraziť celý príspevok

Začíname odznova!

Ako každý rok, aj tentokrát sme si pre vás prirpavili štyri série plné kúziel, čarov a...matematiky. Zatiaľ venujte svoj čas a energiu prvým dvom, ktoré nájdete aj v aktuálnom časopise, ktorý nájdete na tejto stránke. Dúfame, že vaše riešenia budú ako vždy správne a dovedú vás až na zimné sústredenie.

POZOR! Počas leta došlo k drobnej zmene pravidiel, tak si ich nezabudnite prečítať. Rovnako nezabudnite aktualizovať svoje údaje vrámci IT Akadémie a aj na našej stránke!

Zobraziť celý príspevok

A už sme vo finále

Finálne poradie STROMu už visí na stránkach, časopis je opäť plný pekných riešení, tak si ich pozrite ;) Neostáva len dodať, že s najlepšími z vás sa vidíme na sústredku v Danišovciach, ktoré bude 16.-21. septembra. Tak si vtedy urobte čas, aby sme si ho užili spoločne. Na stránke nájdete pozvánku a aj prihlasovanie na sústredenie. Nezabudnite sa prihlásiť do 20.8.2018.

 Ja sa s vami lúčim, užívajte si pekné jarné i letné dni a pekné prázdniny :)

Zobraziť celý príspevok

Prvá letná séria uzavretá

Milí riešitelia,

čas pokročil a my sme už uzavreli prvú sériu. Na našej stránke nájdete opravené riešenia aj s komentárom. Taktiež si tu môžete pozrieť nový časopis, kde nájdete aj vzorové riešenia. 

Nám už neostáva nič iné, ako čakať na Vaše riešenia druhej série. Prajeme veľa štastia.

Zobraziť celý príspevok

Nové tričká STROMu

Zahlasujte v ankete na tomto odkaze a pomôžte tak vybrať farby nových tričiek nášho združenia. Ak chcete naše združenie a jeho aktivity podporiť, môžete tak urobiť práve kúpou trička na niektorom z blížiacich sa letných sústredení.

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár STROM

Pre 1. sériu  d8be7f45ebf2978154ba9059c21af5c3

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/224765?lang=sk a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť ...

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2018

Už si rozmýšľal/a nad letným programom?

Aj toto leto môžeš stráviť 8 dní s kamarátmi a super vedúcimi na Tábore mladých matematikov. Okrem nadupaného programu, štipky zábavne podanej matiky a príjemnej spoločnosti, si môžeš tento rok vychutnať aj nádherné prostredie tajchu Počúvadlo. Novinkou je aj bazén a wellness priamo v mieste, kde budeme bývať.

TMM sa bude konať 11. - 19. augusta v Penzióne pod Sitnom a je určené pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole.  Kompletné informácie nájdeš v POZVÁNKE. Tak neváhaj a prihlás sa čím skôr cez PRIHLASOVACÍ FORMULÁR.

Zobraziť celý príspevok

Hurá na sústredko

Výsledky sú už dlhšie, pozvánka na vašom maili tiež. No my sme trochu zabudliví a nehodili sme ju aj sem na stránku, tak teda tu je. Keď ešte neviete, či ste medzi vybranými, tak si skontrolujte email ;)

Tešíme sa na vás na sústredku, ktoré bude 4.-9.2.2018 v Danišovciach. Ak aj vy na nás, tak čo najskôr vyplňte prihlášku prosím tuto

Ďakujeme :)

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub

Aj vy si už hovoríte, že k tej pravej vianočnej atmosfére už chýba len popoludnie strávené s vašimi milovanými STROMistami? Tak príďte v piatok 22.12.2017 na Vianočný Maxiklub! Všetkých nás (možno aj spolu s jedlom zadarmo) nájdete medzi 14.30 a 19.00 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5, Košice. Určite neváhajte prísť a samozrejme aj doniesť niečo fajné :).

Zobraziť celý príspevok

A sme oficiálne v polčase

Výsledky sú veľmi zaujímavé, no nie ešte konečné. Mrknite na ne a pokračujte v hre, termín druhej série je už za dverami, a to 20.11.2017. Nezabudnite, že riešenia úloh očakávame na našej stránke do 22:00, tak to nepodceňte (riešenia po termíne prídu o body a to nechceš).

Pre krajšie riešenia sa pozrite na svoje opravené riešenia vo svojom profile a inšpirujte sa vo vzorových riešeniach v našom novučkom časopise.

Tak sa nevzdávajte a bojujte ešte najbližších 9 dní, výhra je veľká - účasť na sústredení v Danišovciach, v termíne 4.-9. februára 2018, a to úplne zadarmo. Pre tých najlepších z vás sú pripravené ešte nejaké tie ceny naviac.

Tešíme sa na vaše super riešenia a na tých NAJ aj na sústredení :)

Zobraziť celý príspevok

Košický Matboj 2017

27.10.2017 sa konal už 17. ročník Košického Matboja.

Tejto tradičnej tímovej súťaže, organizovanej združením STROM a Prírodovedeckou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, sa tentokrát zúčastnilo 54 tímov z celého Slovenska. V priestoroch Kultúrno-spoločenského centra na Jedlíkovej ulici si svoje vedomosti z matematiky zmeralo 214 žiakov stredných škôl a gymnázií. Najlepšie tímy si vďaka Národnému projekt IT Akadémia a Vacuumlabs odniesli aj hodnotné vecné ceny.

Výsledky súťaže, príklady aj s riešeniami a tak isto fotogalériu nájdete na priložených odkazoch.

Všetkým zúčastnením ďakujeme, blahoželáme a dúfame, že sa im tohtoročný Matboj páčil. Už sa tešíme na ďalší rok.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2017

Je to úplne maximálne definitívne, jesenný výlet sa oficiálne koná!

Ak sa chceš prísť zabaviť, zahrať si niekoľko zaujímavých hier, stretnúť sa s ľuďmi, ktorých vídavaš dvakrát ročne a spoznať kraje nášho Slovenska, príď 22. októbra 2017 (nedeľa) na košickú železničnú stanicu, kde budeme mať zraz o 9:00. Odtiaľ pôjdeme osobným vlakom o 9:17 (Os 7860) do Kluknavy. Naspäť sa chceme vrátiť vlakom z Richnavy, ktorý ma odtiaľ odchod 15:45 (Os 7825), avšak ak nebudeme z nejakých dôvodov stíhať, pôjdeme až tým ďalším o 17:45 (Os 7829). Bolo by ale asi ideálne stihnúť ten prvý, aby ste sa všetci mohli podvečer venovať seminárom, ktorých termín je nasledujúci deň.

Trasa nie je nijak obzvlášť náročná, avšak budeme chodiť aj po lúkach či poliach, tak sa adekvátne k tomu oblečte ;).

Na všetkých sa tešíme! :)

PS: Ak by mal niekto záujem ísť na výlet, ale nepríde na zraz v ...

Zobraziť celý príspevok

Pozvánka na Matboj 2017

Dňa 27.10.2017 sa v Kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej 7 v Košiciach uskutoční už sedemnásty ročník Košického Matboju.

Súťaž je určená pre žiakov stredných škôl a tiež žiakov príslušných ročníkov viacročných gymnázií. Súťažiaci v štvorčlenných tímoch riešia matematické úlohy, ktoré sú im postupne dávkované v troch sériách, trvajúcich polhodinu. Okrem vedomostí a logiky súťaž preverí aj schopnosť spolupráce v tíme. Družstvá, ktoré sa umiestnia na popredných priečkach sa môžu tešiť na hodnotné ceny.

Pre ďalšie informácie si pozrite oficiálnu pozvánku aj s harmonogramom súťaže. Ponúkame tiež ukážky úloh a fotogalérie z minulých ročníkov Matboju.

Počet miest je ale obmedzený! Neváhajte preto a prihláste svoj tím čo najskôr (pokyny k prihlasovaniu). Tešíme sa na vás.

Zobraziť celý príspevok

Prvý časopis v školskom roku 2017/18

Tak ako vždy, ani tento rok sme cez leto nezaháľali a prichystali sme pre vás zaujímavé úlohy na ďalší školský rok. Riešiť sa určite oplatí, nielen kvôli zdokonaleniu vašich schopností, ale aj kvôli sústredeniu, ktoré je odmenou pre najlepších riešiteľov.

Nový časopis s príkladmi ale aj pár užitočnými radami nájdete na našej stránke alebo len kliknite TU

POZOR! Nezabudnite sa registrovať a taktiež nezabudnite na našej stránke aktualizovať svoj profil, aby Vám sedeli kontaktné údaje a hlavne ročník.

Zobraziť celý príspevok

A je to tu :)

... nový krásnučký časopis s o to krajšími vzorovými riešeniami a prekvapivými výsledkami (alebo neprekvapivými?). Nezabúdame ani na informáciu, že sústredenie pre najlepších 32 z vás sa uskutoční v krásnom prostredí v Danišovciach, kde sa spoločne zabavíme a snáď aj niečo nové naučíme v posledný septembrový týždeň (24.-29.). 

Tak neváhaj, skontroluj poradie a urob si v ten termín čas, aby sme sa mohli tešiť aj na teba ;) Tentokrát exkluzívne sústredenie bez poplatkov, preto sleduj email, počas leta sa ti ozveme s bližsími informáciami a pozvánkou.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet

V pondelok, dňa 8. 5., známeho aj ako deň víťazstva nad fašizmom, deň červeného kríža či svetový deň chôdze sa uskutoční jarný výlet! Stretneme sa o 7:00 ráno vo vestibule autobusovej stanice (z kadiaľ pôjdeme autobusom o 7:15 do Zlatej idky), kde sa opäť zídeme o 18:45 plní úžasných zážitkov. Neváhajte sa zúčastniť tohto výletu do lona prírody a stretnúť kopec super ľudí!

Zobraziť celý príspevok

STROM v rámci národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie

Milí riešitelia, korešpondenčné matematické semináre sú podporované z národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie (http://itakademia.sk) vďaka tomu, že jedným z partnerov tohto projektu je aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorá je jedným z organizátorov našich seminárov. táto podpora nám umožní skvalitniť naše - vaše semináre. Vďaka podpore z projektu budú tí najšikovnejší z Vás pozvaní na letné sústredenie, ktoré sa uskutoční v júni v Danišovciach (pravdepodobne konkrétne 24. - 29. septembra). Sústredenie bude pre účastníkov bezplatné. Účastníci si budú hradiť len náklady spojené s cestou na sústredenie.

 

To však prináša i trošku komplikovanejšiu evidenciu. Preto každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať na stránke https://dotazniky.itakademia.sk/index.php/479288?lang=sk. Je potrebné, aby si nám vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ťa vedeli zaradiť ako účastníka tejto súťaže (vzdelávacej aktivity). V prípade ak seminár riešia ...

Zobraziť celý príspevok

Náboj 2017

V piatok 7.4.2017 sa uskutočnila medzinárodná súťaž Náboj. Priestory nám ochotne zapožičalo Gymnázium Alejová 1 v Košiciach. Súťažiacim zjavne pomohlo, že si počas súťaže mohli zabehať k opravovateľským stolom, pretože spomedzi 111 juniorských a 96 seniorských družstiev dokázali získať prvé miesta na Slovensku v oboch kategóriách. Juniori boli dokonca niečo úspešnejší a umiestnili sa na 4. mieste v medzinárodnom poradí.

Kompletné výsledky a štatistiky zo súťaže môžete nájsť na webovej stránke math.naboj.org.

Ďakujeme všetkým súťažiacim a tešíme sa na Vás o rok!

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria opravená!

Je to tu!

Prvá séria letného semestra je opravená. Svoje body aj opravené riešenia nájdete na našej stránke. Čaká na Vás aj nové číslo časopisu, kde okrem vzorákov a poradia nájdete aj úlohy druhej série.

Termín druhej série je tento krát výnimočne v utorok 9.5.2017, po predĺženom víkende. To znamená, že do druhej série vás čaká extra voľno až trikrát. Nechajte sa preto počas veľkej noci obliať motiváciou riešiť, počas sviatku práce vypracujte väčšinu úloh a okrem oslavovania víťazstva nad fašizmom oslávte aj vaše víťaztvo nad druhou sériou.

Prajeme veľa zdaru pri riešení!

Zobraziť celý príspevok

Dve percentá

Všetci vieme, že peniaze dnes hýbu svetom (samozrejme, že im v tom pomáha láska, priateľstvo a dobrí ľudia), a aj preto sme tu s malou prosbou aj tento rok. Ako to už každoročne býva, tak dospelí začínajú vypĺňať svoje daňové priznania a združenia ako my ich prosia, aby im darovali 2 % z toho, čo odvádzajú štátu.

Aj napriek tomu, že sme dobrí ľudia, ktorí oplývajú láskou k matematike, tak fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít, je do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete Vy. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac, ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook. Takisto sa nižšie dočítate, ako môžete darovať vaše 2 % nášmu združeniu.

Kto?

Sme občianske združenie, ktoré sa snaží dnešnú mládež viesť ku ...

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie STROMu

V dňoch 12.2. - 17.2.2017 sa v Juskovej Voli uskutočnilo zimné sústredenie STROMu, počas ktorého sme sa preniesli do sveta indiánov.

Náš svet bol kedysi ako z rozprávky. Hojnosť v zemi aj na stoloch, mier medzi kmeňmi a čo je hlavné - celoročné leto. Všetko sa však zmenilo s príchodom Európanov, ktorí priniesili štyri ročné obdobia. Po prvotných obavách a strachu z neznámeho sme sa s cudznicami zoznámili a naučili ich našim zvykom a tradíciam. Záhadná smrť náčelnika Štara však zmarila akékoľvek nádeje na vzájomné priateľstvo s bledými tvárami. Vyšetrovanie vraždy(?) nás zaviedlo až na lode zámorskych návštevníkov. Kvôli nevážnemu vstupu na palubu sme však skončili vo väzení Európanov. Medzičasom zomreli aj ďalší dvaja náčelníci - Duj a Trin a my sme z väzenia ušli a začali s Európanmi bojovať. V najtemnejších chvíľach nám neostalo nič iné ako povolať boha - Veľkého Manitua a jeho šamanov, aby nám pomohli. Na volanie ...

Zobraziť celý príspevok

Tábor Mladých Matematikov 2017

Aj tento rok máme pre vás jedinečnú príležitosť ako stráviť leto. TMM je tu pre budúcich siedmakov (resp. sekunďanov) až budúcich druhákov na strednej škole (resp. sexťanov). Tábor sa bude konať 12. - 20. augusta 2017 v RZ Lúčka-Potoky. Tešiť sa môžete na super program, užasných ľudí a kopu nových kamarátov. K dispozícií je POZVÁNKA, kde sa dozviete všetko potrebné. Prihlásiť sa môžete na prihlasky.strom.sk/tabor

Zobraziť celý príspevok

Druhá séria je za nami

Všetky úlohy boli opravené a rozoslané späť k riešiteľom. Navyše sa spolu konečným poradím na stránke objavli aj nové časopisy. Takže ak ste na túto chvíľu nedočkavo čakali, môžete sa pustiť do čítania. A ak nie, tak nevadí. Časákov je dosť pre všetkých.

Zobraziť celý príspevok

Sústredenie STROMu

Vaše snaženie počas predchádzajúcich 3 mesiacov a na Matboji sa konečne zúročilo a pre najlepších z vás je tu zaslúžená odmena v podobe sústredenia. Sústredenie sa bude konať 12.2.2017 - 17.2.2017 v CŠvP Bárka v Juskovej Voli. Už sa na vás tešia vaši obľúbení vedúci s kopou úžasného programu. Nezabudnite čo najskôr vyplniť prihlášku, ktorú čoskoro nájdete na našej webovej stránke a nedočkavo hľadieť do kalendára. Bližšie informácie nájdete v POZVÁNKE. Prihlášku vyplňte najneskôr 13.1.2017 na stránke http://prihlasky.strom.sk/strom 

 

Zobraziť celý príspevok

Ďalšia séria je za nami

Ak ste si mysleli, že sa všetci len flákame, tak vedzte – nie je tomu tak. A ako dôkaz pre vás máme opravený nie jeden, nie dva, ale rovno všetky tri naše semináre! Takže mladší či starší neváhajte a otvorte naše najnovšie časopisy a nájdite si v nich to čo vás zaujíma (chápeme, že poradie na konci je zaujímavejšie, ale nepohrdneme ani keď si prečítate naše vzorové riešenia ;)). 

A aby ste k nim nemali zložitú cestu, tak stačí kliknúť TU a vybrať si ten seminár, ktorý je vášmu srdcu najbližší. 

Zobraziť celý príspevok

Košický Matboj 2016

21.10.2016 prebehol už 16. ročník Košického Matboja. Tejto tradičnej tímovej súťaže, organizovanej pod taktovkou STROMu, sa tentokrát zúčastnilo až 54 tímov z celého Slovenska. V priestoroch Kultúrno-spoločenského centra na Jedlíkovej ulici si svoje vedomosti z matematiky zmeralo rekordných 215 súťažiacich. Najlepšie tímy si odniesli aj hodnotné vecné ceny.

Zadania a riešenia úloh nájdete tu. Celkové poradie tu a fotogalériu tu.

Všetkým zúčastnením ďakujeme, blahoželáme a dúfame, že sa im tohtoročný Matboj páčil. Už sa tešíme na ďalší rok.

Zobraziť celý príspevok

Prihláška do semináru a elektronické riešenia

Milí riešitelia,

termíny odovzdávania sérií sa neúprosne blížia a my by sme Vám chceli pripomenúť, že každý, kto sa chce do seminára si musí vytvoriť, alebo aspoň aktualizovať svoj profil na stránke. Vďaka tomu Vás budeme vedieť zaradiť do poradia a neskôr kontaktovať, ak by sa Vám podarilo dostať sa na sústredenie. Super možnosťou je aj pohodlné odovzdávanie úloh cez internet.

Vytvorenie profilu ani odovzdávanie nie sú zložité, no aby sme vám to ešte uľahčili vytvorili sme pre Vás jednoduchý návod.

S pozdravom
Vaši vedúci

Zobraziť celý príspevok

Jesenné sústredenie STROMu

Od 11. do 16. septembra 2016 sa uskutočnilo jesenné sústredenie STROMu, ktoré bolo odmenou pre tých najúspešnejších
riešiteľov nášho seminára. Už od začiatku im ale bolo jasné, že ich nič ľahké nečaká, pretože sa ako malé patkančatá museli prebiť celým životom, od získavania skúseností cez kontakt s ľudským svetom až po živelné pohromy. V priebehu toho si však prešli množstvom nezabudnuteľných chvíľ, vzdelali sa nielen v matematike a predovšetkým si užili kopec zábavy pri rôznych hrách a aktivitách. A hoci sa ani im nepodarilo ujsť pred neúprosným koncom patkanieho života, veríme, že sa s nimi a ďalšími z vás stretneme na najbližšom sústredení.

Zobraziť celý príspevok

Je to tu zas

Nový školský rok sa už začal a do vašich hláv pomaly, ale iste, pribúdajú nové vedomosti. Zem začínajú pokrývať vrstvy rôznofarebných listov a okolitý vzduch sa ochladzuje. Leto nás opúšťa a svoje žezlo preberá jeseň. Toto je však aj znamenie pre vás.

Prichádza nový časopis s ďalšími dvomi sériami príkladov pripravených unikátne pre vás. Časopis nájdete v sekcii Časopisy a všetkých 12 príkladov aj s možnosťou odovzdávania online zas v sekcii Príklady.

Teda pripravte si mäkkú deku a teplý čajík a hor sa do počítania. Termíny oboch sérií sa už neúprosne blížia. Je to presne 10. októbra a 21. novembra.

Tešíme sa na vaše riešenia.

Zobraziť celý príspevok

Cena Nadácie Orange

V utorok 31. mája sa uskutočnil galavečer Nadácie Orange, na ktorom sa vyhlasovali výsledky Ceny Nadácie Orange v rôznych kategóriách. Naše združenie bolo nominované v kategórii Vzdelávanie a skončilo na krásnom treťom mieste.

Okrem tejto kategórie vyhlásila Nadácia Orange aj kategóriu Cena verejnosti, o ktorej výsledku ste rozhodovali vy hlasovaním. Spočiatku sme boli viacmenej vo vedení v tejto kategórii, avšak keď sa súťaž schyľovala ku koncu, dobehlo nás občianske združenie Športový klub Bokša a po dňoch zháňania hlasov sa nám obom podarilo získať vyše 1200 hlasov. Túto kategóriu sme nakoniec vyhrali o zhruba 30 hlasov.

Za všetky vaše hlasy aj dlhoročnú podporu, či riešenie našich seminárov a účasť na našich aktivitách vám takto chceme poďakovať. Ak by vás zaujímalo viac, tak na facebookovskej stránke Nadácie Orange si viete nájsť video z odovzdávania cien (tu a tu), či všetky fotky z galavečera. Výber z nich (tie najkrajšie, inak povedané tam, kde ...

Zobraziť celý príspevok

6. číslo časopisu

Milí riešitelia,

nový časopis aj s aktuálnym poradím a vzorákmi je tu! Najlepším z vás gratulujeme a s radosťou oznamujeme, že vás čaká sústredenie, o ktorom sa čoskoro dozviete viac. Všetkým, ktorí sa tento semester zapojili ďakujeme a želáme veľa štastia aj v ďalšom roku.

S pozdravom
Vaši STROMáci 

Zobraziť celý príspevok

Náboj 2016

 V piatok 15.4.2016 sa na Gymnáziu, Alejová 1 v Košiciach uskutočnila medzinárodná súťaž Náboj. V Košiciach si 5 členné tímy porovnali sily v riešení matematických úloh nielen medzi sebou, ale aj s ďalšími tímami v iných mestách. Súťaž sa konala celkovo v 12 mestách na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Poľsku, Nemecku a Rakúsku. Vo všetkých krajinách dokopy sa súťaže zúčastnilo 337 seniorských a 418 juniorských tímov.

Kompletné výsledky nájdete na stránke math.naboj.org 

Gratulujeme víťazom a tešíme sa na ďalší ročník.

Zobraziť celý príspevok

Cena Nadácie Orange

S radosťou by sme vám chceli oznámiť, že naše združenie bolo nominované na Cenu Nadácie Orange v kategórii Vzdelávanie.

Zo všetkých 86 nominovaných organizácií v troch kategóriách (Vzdelávanie, Sociálna inklúzia a Komunitný rozvoj), sme sa tak dostali do úzkeho výberu pätnástich (pre každú kategóriu 5). Možno ste si na našom facebooku všimli, že 11.4. sme boli naše združenie prezentovať na druhom kole hodnotení a veríme, že ste nám držali palce.

ĎAKUJEME ! Každému, kto za nás zahlasoval. 

Zobraziť celý príspevok

Videli sme, opravili sme, obodovali sme

Už ste sa nevedeli dočkať čo? Nezúfajte Vaše riešenia sú už opravené a spolu s nimi je tu aj nový časopis, ktorý nájdete v sekcii časopisy alebo aj TU. V časopise na Vás okrem vzorových riešení a poradia čakajú aj úlohy 2. série, ktoré už nedočkavo prešľapujú a čakajú, kedy ich už niekto vyrieši.

A teraz, už poučení z vaších chýb, sa môžete pustiť do riešenia 2. série, aby ste sa dostali medzi najlešpších, ktorí prežijú nezabudnuteľný týždeň na sústredení. Termín ďalšej série je 2.5.2016. Želáme veľa štastia!

Zobraziť celý príspevok

Podporte naše združenie

V dnešnom svete nie je nič zadarmo (okrem práce dobrovoľníkov a nemnoho iných vecí). Aj preto je fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít je do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete Vy. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook.

Kto?

Sme občianske združenie, ktoré sa snaží dnešnú mládež viesť ku krásam matematiky. Sme zväčša študenti stredných a vysokých škôl, ktorí zasvätili svoj čas tomuto cieľu. Všetko čo robíme, robíme dobrovoľne, ale najmä radi.

Čo?

Našimi hlavnými aktivitami sú matematické korešpondenčné semináre Malynár, Matik a STROM a jednodňové matematické súťaže Mamut, Lomihlav, Matboj a Náboj. Pre najlepších riešiteľov vždy organizujeme sústredenia (každý polrok jedno pre jednotlivé semináre). Okrem toho sme v posledných rokoch začali ...

Zobraziť celý príspevok

STROM rastie ďalším semestrom

Rok sa stretol s rokom, ale to už bolo vlastne dávno, teraz už skôr rozmýšľame o blížiacich sa voľbách, ale to tiež, asi až tak netrápi vás, našich riešiteľov. Hmm.. tak už to mám. Tešíte sa, lebo vám už končia jarné prázdniny a môžete sa konečne začať venovať matematike vo forme riešenia STROMu?

Aj preto sme pre vás zase raz pripravili dve zaujímavé série šiestich príkladov, ktoré dokopy tvoria zadania letného semestra nášho 40. ročníka. Nájdete ich v sekcii Príklady, ale aj v našom časopise, ktorý vám možno prišiel poštou na školu, alebo si ho otvoríte v sekcii Časopisy.

Radím vám nezaháľajte a pusťte sa do riešenia, aby ste sa mohli zúčastniť jesenného sústredenia, na ktoré pozveme tých najlepších z vás. Termíny sa už totižto nezadržiteľne blížia. Prvý je už 21. marca a druhý 2. mája.

Tešíme sa na vaše riešenia ;-)

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie STROMu 2016

Od 7.2. do 12.2.2016 sa v škole v prírode v Kysaku konalo zimné sústredenie STROM u. Všetci sme sa preniesli do budúcnosti, kde namiesto ľudí pracovali stroje a ľudia už nemuseli robiť vôbec nič, iba udržiavať stroje, pracovať vo výskume a tvoriť umenie. Účastníci začali plniť svoj kurz údržbárčiny, keď zrazu začali mať stroje problémy a množstvo systémov prestalo fungovať tak, ako malo. Nakoniec sme zistili, že za všetkým stojí Jozef U., tvorca špeciálnych chipov, vďaka ktorým fungujú všetky stroje. Na sústredení sme si okrem hrania rôznych hier (matematických, či nematematických) vypočuli aj mnoho zaujímavých prednášok. Tešíme sa na Vás aj na ďalších sústredeniach. 

Zobraziť celý príspevok

Zimná séria je hotová ;-)

Čaute lidičky,

som rád, že ste sa dočítali až k tomuto riadku, doteraz to nebolo nič moc, ale odteraz sa budem snažiť byt k veci. Rád by som vám oznámil, že sme opravili druhú sériu a spravili všetky veci, ktoré k tomu patria (nájdete na stránke najnovší časopis, najnovšie poradie...). A okrem toho nájdete čoskoro v schránkach vašich alebo vašich škôl pozvánky na naše najbližšie sústredenie, ktoré je určené ako odmena pre tých najlepších z vás.

Ak by ste hľadali pozvánku na sústredenie (či už ste tú svoju stratili, alebo vás proste zaujíma), tak ju nájdete tu. Ak ste pozvaní na sústredenie, tak prihlásiť sa môžete na prihlasky.strom.sk/strom.

Keďže som sľúbil, že budem strohý, tak končím. Už som len chcel povedať, že sa tešíme na ďalšie série plné vašich vedomostí ;-)

Zobraziť celý príspevok

Novembrový časopis

Ahojte!

Síce sme sa stretli s problémami rôzneho charakteru (no najmä technickými), všetko sa zvládlo a prinášame vám vzorové riešenia prvej série. Nájdete ich v sekcii časopisy alebo aj tuto. Dúfame, že naša snaha posúvať sa ďalej, ktorá je momentálne príčinou mnohých ťažkostí a zdržaní, vám nespôsobuje žiadne nadbytočné starosti a ochotne s nami prečkáte túto fázu vychytávania mušiek a iného hmyzu.

Na konci najnovšieho časopisu nájdete aj malú nápovedu k deju najbližšieho sústredenia, na ktoré sa oplatí tešiť. Aj dostať, tak sa príliš nekochajte a pustite sa do rátania druhej série, ktorej termín je už za dverami.

Zobraziť celý príspevok

Košický Matboj 2015

šťastní organizátori

16.10.2015 sa v priestoroch CVČ Domino úspešne uskutočnil 15. ročník tejto prestížnej matematickej súťaže. Celé podujatie prebiehalo v príjemnej atmosfére. Víťazi si odniesli aj vecné ceny, ktorých kúpu finančne podporila Nadácia Alianz. Ak vás zaujíma, ako to celé prebiehalo, pozrite si fotky v našej galérii. A ak chcete vedieť, ako to dopadlo, pozrite si poradie.

Víťazom gratulujeme a už sa tešíme na ďalší ročník.

Zobraziť celý príspevok

Matboj 2015

Dňa 16.10.2015 sa v CVČ Domino v Košiciach uskutoční tohtoročný Matboj (oficiálna pozvánka). Matboj je matematická súťaž pre žiakov stredných škôl a príslušných ročníkov viacročných gymnázií. Úlohou súťažiacich je v danom časovom limite odovzdať čo najviac správne vyriešených úloh. 

Časový harmonogram súťaže:
9:00 -- 10:10 prezentácia účastníkov
10:15 -- 10:25 otvorenie súťaže
10:30 -- 12:15 priebeh súťaže
12:15 -- 13:00 obed
13:00 -- 13:30 vyhodnotenie súťaže

Prihlásiť do súťaže sa môžete do 9. 10. 2015 na stránke prihlasky.strom.sk/matboj. Každá škola môže vyslať maximálne dve družstvá. 

Účastnícky poplatok za každé družstvo je 10 €. V prípade záujmu bude účastníkom zaistený suchý obed (obložená bageta) v hodnote 1,5 € na osobu. Účastnícky poplatok a poplatok za obed sa hradí pri prezentácii pred súťažou.

Víťazi matboja získajú hodnotné ceny a dekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach ich uprednostní v prijímacom konaní na štúdium v ...

Zobraziť celý príspevok

Pozvánka na jesenné sústredenie STROMu

Milí riešitelia,
máme pre vás úžasnú správu. Začali sme vás pozývať na úžasné pobytové sústredenie, ktoré je odmenou pre vás za to, že ste úspešne riešili STROM alebo sa výborne umiestnili na Náboji. Konkrétne je pozvaná najlepšia 32-ka z poradia a pár vytipovaných tímov z náboja.

Už sa tešíte? Lebo my áno. Bude to úžasné a skvelé (ako vždy). A že vás zaujíma, čo musíte urobiť pre to, aby ste išli, keď ste pozvaní? Tak to je jednoduché. Stačí vyplniť prihlášku na adrese http://prihlasky.strom.sk a dostaviť sa na sústredenie podľa pokynov v pozvánke.

 

Projekt podporila Nadácia Allianz.

Zobraziť celý príspevok

Prišli ste, zriešili ste, nechoďte ešte preč...

Áno, je to tak. Že čo? No predsa sme konečne opravili konečnú (druhú) sériu konečnej (letnej) časti nie konečného (39.) ročníka nášho nekonečného korešpondenčného matematického semináru STROM. 

To pre vás zmanená, že je tu konečné poradie letnej časti, že si konečne môžete pozrieť, čo ste mali správne a čo nie, že si konečne môžete v časopise prečítať vzorové riešenia úloh, ktoré ste nevedeli vyriešiť, a že sa konečne dozviete, či ste sa dostali na to naše nekonečne očakávané sústredenie.

Poradie a svoje opravené riešenia si už klasicky nájdete vo "Výsledky", na ktoré môžete kliknúť v ľavom menu. Časopis pre zmenu nájdete nečakane v "Časopisy", na ktoré tak isto nájdete odkaz v ľavom menu.

Teraz vám už konečne poviem to, čo všetci v tomto príspevku na našej nástenke naozaj hľadáte. Je to hocijaká zákulisná informácia o sústredení, ktoré bude pre vás príjemnou odmenou za príjemné chvíle strávené v náručí matematiky. Toto ...

Zobraziť celý príspevok

Už je to tu


Aha, už sú opravené riešenia. Ahaho, aj nové poradie. Sústredko je na dosah (juchú, už sa tešíme), tak si skontroluj, kde si urobil pri riešení chyby, načerpaj nové vedomosti zo vzorových riešení v časopise a pusť sa do písania tých v druhej sérii (času je už málo). A keď budeš šikovný, zažiješ s nami ten najlepší týždeň ;) 

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Zobraziť celý príspevok

Náboj 2015

Dňa 13.03.2015 (piatok) za uskutočnila medzinárodná matematická súťaž Náboj 2015. Súťažilo sa v šiestich rôznych štátoch na ôsmych rôznych miestach. V Košiacich sa stretli žiaci z Trebišova, Prešova, Popradu, Košíc, Starej Ľubovne, Humenného, Sobraniec, Gelnice, Kežmarku, Michaloviec a Bardejova. Za 120 minut sa žiakom dokopy podarilo zrátať 571 úloh.
No ako všetci vieme, víťaz môže byť len jeden. A my blahoželáme Pavlovi Drotárovi, Jakubovi Genčimu, Jakubovi Machovi, Jurajovi Mičkovi a Pavlovi Petrušovi z Gymnázia Poštová v Košiciach, ktorí obsadili prvú priečku v kategórii Junior a taktiež družstvu z Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša v Starej Ľubovni v zložení Eduard Batmendijn, Marek Fedák, Angelika Fedáková, Boris Rúra a Šimon Vančo k víťazstvu v kategórii Senior.
Obe družstvá sa umiestnili na prvom mieste aj v rámci celoslovenského rebríčka. Podrobné výsledkové listiny, ako aj medzinárodné zrovnanie nájdete na oficiálnej stránke súťaže http://math.naboj.org/.

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z ...

Zobraziť celý príspevok

Tábor Mladých Matematikov 2015

TMM 2014 - Lúčka Potoky 280

Aj tento rok, od 16. do 23. augusta v RS Július, sa bude konať ten najlepší tábor. Preto ak budeš v budúcom školskom roku študentom 7. ročníka ZŠ až 2. ročníka SŠ máš obrovské šťastie. Máš šancu zažiť sedemdňový sústredkový program obsahujúci hry športy, matiku, skvelých ľudí, kopu zábavy a tvoje najlepšie zážitky prázdnin. Všetko čo preto musíš urobiť je nechať sa viesť svojou zvedavosťou za ďalšími informáciami a prihláškou na tábor.

Tešíme sa na teba :)

Zobraziť celý príspevok

Letná séria

Niektorí ste si možno všimli, niektorí nie. Opäť sme pre vás pripravili 2 série zaujímavých matematických úloh (celý časopis môžete nájsť kliknutím na obrázok vpravo). Stačí ich vyriešiť a môžete sa tešiť na 6-dňové sústredenie so skvelými vedúcimi a ešte lepším programom.
Nezabudnite sa však zaregistrovať na tejto stránke (vyplniť všetky údaje) a odovzdať príklady prvej série už do 30.marca. Času nie je až tak veľa, preto neotáľajte a pustite sa do riešenia.
Budeme sa tešiť :)

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Zobraziť celý príspevok

Zachránili sme Zem!

Od 15.2. do 20.2. mali riešitelia STROMu možnosť zúčastniť sa zachraňovania planéty. Sprvu to síce vyzeralo ako týždeň plný vyššej psychológie, všetko sa však zmenilo s príchodom vesmírych údržbárov, ktorí trvali na tom, že Zem je potrebné reštartovať spôsobom, ktorý je nemožné prežiť. Našťastie nás navštívil aj bájny medzihviezdny cestovateľ Adam, z ktorého sa vykľul praotec života na modrej planéte. S pomocou jeho prístroja na prezeranie spomienok bolo možné sledovať zrodenia a pády silných civilizácií, po ktorých sa nám zachovali tajomné artefakty.

Civilizácia tvorená výlučne mužmi obľubujúcimi futbal nás naučila, že predom vyhratá hra sa ani neoplatí začínať. Tá, kde ženy dokázali ovládať mysle ostatných pohlaví, zase poučila o tom, že základné túžby sa nedajú potlačiť. Svet, v ktorom sa ľudia rozhodli uložiť svoje vedomia na spoločný disk, upozornil na nebezpečia prehnanej optimalizácie, doba plná drakov ukázala, že po zlyhaní je ťažké získať si niekdajšiu dôveru. Posledné tri ...

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub - December 2014

Ako každý rok, aj teraz sme sa v decembri stretli s mnohými ľuďmi, ktorí majú k Stromu blízko. Ráno sme si my starší trochu zasúťažili a prerátali sme návrhy príkladov na medzinárodný náboj, neskôr sme zhodnotili ako dopadol posledný rok a porozprávali sme sa o všetkých tých úžasných akciách, ktoré sme zorganizovali v priebehu posledného roka. Bol to teda poriadne úspešný rok (aspoň podľa mňa). Neskôr sa začal aj samotný Maxiklub, kde prišlo veľa stredoškolákov, vysokoškolákov, ale aj starších aby sa opäť po roku porozprávali s kamarátmi zo Stromu. V príjemnej atmosfére sme si vychutnali aj chutnú kapustnicu, zasmiali sme sa a porozprávali mnoho zážitkov ktoré sme získali aj pri aktivitách Stromu.

 Tím 1 na cvičnom náboji  Tím 2 na cvičnom náboji  Tím 3 na cvičnom náboji

  

Zobraziť celý príspevok

Jesenné sústredenie - STROM 2014

5. až 10. októbra sa uskutočnilo jesenné sústredenie, ktorého sa zúčastnilo 32 úspešných riešiteľov a 8 obstojných vedúcich.

Malo to byť sústredenie ako každé iné

Opäť raz sme sa ocitli v Inovciach, kraji známom podozrivo lacnými malinovkami, hravými jeleňmi a okennými muškami. Po naozaj svižnej zoznamovačke (program určený na to, aby ste nemuseli ľudí oslovovať "Hej, ty!") sa začalo s neoddeliteľnou súčasťou každého sústredenia - príbehom.
Tentokrát bol zadovážený aj rozprávač, kniha a niekoľko postáv. Kráľovská vdova s krásnou dcérou a štyrmi nápaditými nápadníkmi: jeden zaujatý štýlom, jeden nezaujatý absolútne ničím, jeden dobehol priamo z Afriky, a jeden dobehol neskoro, pretože najprv musel dobehnúť košický maratón.
Ako to už býva, dej sa skomplikoval, o čo sa postarala škaredá ježibaba, ktorá bezohľadne uniesla princeznú.

Vráťte nám princeznú!

A tak si družiny vybrali svojich rytierov a pustili sa do dobrodružstva. Ježibabu chceli hľadať v lese, no do cesty sa im postavila jedna z ...

Zobraziť celý príspevok

Matboj 2014 - máme za sebou

Včera o takomto čase ste finišovali s rátaním príkladov matematickej súťaže Košický Matboj. A ako to vlastne všetko dopadlo?

Súťaž sme otvorili v účastí 44 družstiev, ktorých členmi boli poväčšnine žiaci z Košických a Prešovských gymnázií, ale potešili nás svojou účasťou aj žiaci zo Sobraniec, Krompách, Gelnice, Michaloviec, Humenného a Popradu, Starej Ľubovne a Rožňavy. Či ďalekého Liptovského Mikuláša a Banskej Bystrice. Takže zastúpenie miest bolo pestré.

Boj o prvé tri miesta však zostal tohoto roku medzi Gymnáziom Alejová a Poštová, ktoré si odnieslo prvenstvo. Kompletné výsledky nájdete na tomto odkaze.

Myslíte si, že by ste to zvládli lepšie? Skúste si zarátať príklady z tohtoročného Matboja. Príklady a výsledky nájdete tu.

Ďakujeme za účasť a dovidenia o rok.

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Zobraziť celý príspevok

Matboj 2014

Dňa 24.10.2014 sa v CVČ Domino v Košiach uskutoční tohtoročný Matboj (oficiálna pozvánka). Matboj je matematická súťaž pre žiakov stredných škôl a príslušných ročníkov viacročných gymnázií. Úlohou súťažiacich je v danom časovom limite odovzdať čo najviac správne vyriešených úloh. Úplné znenie pravidiel nájdete na nasledovnom odkaze.

Časový harmonogram súťaže:
9:00 -- 10:10 prezentácia účastníkov
10:15 -- 10:25 otvorenie súťaže
10:30 -- 12:15 priebeh súťaže
12:15 -- 13:00 obed
13:00 -- 13:30 vyhodnotenie súťaže

Prihlásiť do súťaže sa môžte tu. Každá škola môže vyslať dve družstvá (je možnosť zvýšiť počet družstiev v prípade nenaplnenia kapacity). 

Účastnícky poplatok za každé družstvo je 10 €. V prípade záujmu bude účastníkom zaistený suchý obed (obložená bageta) v hodnote 1,5 € na osobu. Účastnícky poplatok a poplatok za obed sa hradí pri prezentácii pred súťažou.

Víťazi matboja získajú hodnotné ceny a dekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach ich uprednostní ...

Zobraziť celý príspevok

TMM 2014

10. až 17. augusta sa už tradične uskutočnil Tábor mladých matematikov, ktorého sa zúčastnilo 34 šikovných účastníkov a 8 skvelých vedúcich.

Účastník - ty si čarodejník!

Na Školu pre Budúcich Dobrodruhov s láskou prijali nových študentov do Triedy Mladých Mágov. Hneď potom, ako si triediaci tchor všetkých vypočul a príslušne označkoval (a tým rozdelil žiakov do študijných skupín) sa mohli rozdať školské uniformy a následne sa bez ďalších okolkov začalo s vyučovaním. Prvým predmetom bola starostlivosť o čarovné tvory. Zároveň sa predstavil aj nový projekt Fantasy show!, ktorý pomohol škole s financovaním aktivít. Išlo o reláciu vysielanú po celej krajine, v ktorej účinkovali samotní profesori. S prípravou, samozrejme, pomáhali študenti, ktorí sa starali o zaujímavé zvraty, aby tak zvyšovali sledovanosť. Na konci dňa sa naučili dôležité kúzlo - Svetlo! - a mohlo sa zhasnúť a pobrať do postelí.

Čáry máry, nie je mi to fuk

Po prvej noci, počas ktorej boli zobudení a ...

Zobraziť celý príspevok

Rozšifruj si svoje mesto 2014

Usilovné šifrovanie

31. mája sme si spolu zasúťažili na Rozšifruj si svoje mesto, kde sme tiež spoločne oslávili Medzinárodný deň detí.
Začalo sa to príchodom na predstavenie stroja času bláznivého vedca. Praktická ukážka stroja však spôsobila, že sa účastníci stratili v rôznych historických obdobiach Košíc a okrem toho sa stratili rôzne súčiastky zo stroja. Ich úlohou bolo nájsť stratený plán na zostavenie stroja času, aby sa mohli zase vrátiť do prítomnosti. Počas hľadania sa stretli so stredovekým katom, mlynárom, či zvonárom a mnohými ďalšími. Zároveň na vlastnej koži zažili zakopávanie Košického zlatého pokladu, či rozšírili mor. Po týchto skúsenostiach všetci získali plán na stavbu stroja času.

Aby toho nebolo málo, tak sa im pri cestovaní aj potratili súčiastky, takže ich všetky museli nájsť. Nebolo to však ľahké, lebo cesta ku každej súčiastke bola veľmi starostlivo zašifrovaná. Všetci po kratšom, či dlhšom čase zvládli rozlúsknuť každú šifru. 

Potom sa už začalo stmievať a ...

Zobraziť celý príspevok

ZŠ Sabinov 2014

28. až 30. mája sme na základnej škole na Komenského 17 v Sabinove pripravili krátke matematické sústredenie. Boli sme oslovení nečakane, no výzvy sme sa nezľakli a dúfame, že sa nám v budúcnosti podarí zorganizovať viac podobných akcií.

Ako bolo?

Sústredenia sa zúčastnilo 45 detí. Doobeda boli pre deti pripravené zaujímavé prednášky, každý deň na inú tému, počas ktorých sa naučili napríklad šifrovať a dozvedeli sa zaujímavé veci o fraktáloch a optimalizácií. Po prednáške nasledovali matematické hry – matboje. Pred obedom sme si aj každý deň zahrali športy. Po obede sme sa všetci opäť stretli, aby sme si zahrali poslednú hru dňa, do ktorej sme hravým spôsobom vmiešali aj matematiku. Vždy sa hra skončila nečakaným zvratom udalostí, napríklad hneď v prvý deň sa deti počas honby za pokladom prepadli do starobylého labyrintu. Na konci posledného dňa sme sústredenie vyhodnotili a každý dostal aj diplom na pamiatku. 

Viac fotiek nájdete tu

Páčilo ...

Zobraziť celý príspevok

Náboj 2014

Víťazi Náboja 2014

V piatok 11. apríla 2014 sa v Košiciach na gymnáziu Alejová 1 uskutočnil už 10. ročník medzinárodnej matematickej súťaže pre stredné školy pod názvom Náboj. Okrem Košíc sa na Slovensku súťažilo ešte v Bratislave a okrem Slovákov si sily zmerali aj Fíni, Češi, Poliaci, Rakúšania a Nemci.

Súťaž prebehla pod taktovkou Združenia Strom a Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Dokopy sme v telocvični gymnázia privítali 245 súťažiacich z 23 slovenských a 7 poľských škôl. V seniorskej kategórii v Košiciach zvíťazili gymnazisti z Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša v Starej Ľubovni. Víťazom juniorskej kategórie sa stalo hostiteľské gymnázium, ktoré porazilo Gymnázium Poštová 9 len vďaka rýchlejšiemu odovzdaniu vyriešených úloh. Ani poľské tímy sa nestratili v medzinárodnej konkurencii a dokonca najlepší poľský juniorský tím  VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z Katovic v medzinárodnom poradí predbehol aj víťazný tím z Gymnázia Alejová.

Súťaž prebehla, až na menšie komplikácie s vyhodnotením, hladko a šťastní víťazi ...

Zobraziť celý príspevok

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!